Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» на рівні uaAA+ з прогнозом «у розвитку»

26.05.2021
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» на рівні uaAA+ з прогнозом «у розвитку». Також було підтверджено рейтинг надійності банківських вкладів на рівні «5+» (відмінна надійність).

АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» зареєстровано Національним банком України в жовтні 2006 року та відноситься до групи банків іноземних банківських груп. Акціонером банку є іноземна компанія АТ «АЛТИНБАШ ХОЛДІНГ АНОНІМ ШІРКЕТІ» (Туреччина). Банк керується політикою постійного реінвестування прибутків у статутний капітал, що сприяє поступовому нарощенню ринкової частки та високій фінансовій стабільності банківської установи. Станом на кінець І кварталу 2021 року регулятивний капітал установи склав 402,3 млн грн, з яких 98% – капітал І рівня. АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» дотримується вимог чинного законодавства щодо обсягу статутного та регулятивного капіталу та має достатній запас відхилень за нормативами капіталу для подальшого розвитку. Зокрема, фактичне значення нормативу Н2 станом на 01.04.2021 р. утричі перевищувало мінімально встановлене регулятором значення. Показники ліквідності також підтримуються на високому рівні.

За підсумками січня-березня 2021 року серед 73 банків України АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» посіло 49 позицію за розміром активів; 50 – за розміром коштів юридичних осіб; 52 – за розміром коштів населення; 39 – за обсягом балансового капіталу та отриманого прибутку. Банк підтримує конкурентний продуктовий ряд в корпоративному сегменті, обслуговуючи, насамперед, торгових партнерів турецьких підприємств.

АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» є високорентабельним, показники ефективності діяльності зберігаються на високому рівні. Зокрема, коефіцієнт ефективності діяльності банку протягом аналізованого періоду зберігався на рівні понад 150%, а чистий прибуток за 2020 рік та січень-березень 2021 року склав 20,3 млн грн та 8,4 млн грн відповідно.

Підтвердження рейтингів АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» обумовлено збереженням високих показників ліквідності та капіталізації фінансової установи, а також входженням банку до складу турецької фінансово-промислової групи Altinbas, яка спеціалізується на дорогоцінних металах, енергетиці, логістиці, фінансах, нерухомості та освіті. Банк демонструє прибуткову діяльність та високі показники ефективності діяльності. У той же час, зберігається концентрація ресурсної бази та кредитного портфеля за основними контрагентами, що підвищує чутливість установи до ризику ліквідності та кредитного ризику. Також на рейтинги банківської установи впливає збереження високої чутливості банківської системи до операційних ризиків, що зумовлено волатильністю законодавчого поля, складною ситуацією в економіці, а також сповільненням ділової активності внаслідок погіршення епідеміологічної ситуації в країні та введення економічних та адміністративних обмежень.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2018-2020 рр. та 3 місяці 2021 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua