Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг облігацій ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА» серії A на рівні uaBBB з прогнозом «у розвитку»

02.04.2021
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу облігацій ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА» серії A на рівні uaBBB, прогноз рейтингу «у розвитку».

ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА» працює на ринку страхування з 1994 року та є правонаступником ПрАТ «СК «ДІМ СТРАХУВАННЯ» та ПрАТ «СК «ДНІПРОІНМЕД». На початку 2020 року Нацкомфінпослуг надала ПАТ «ЗНВКІФ «Фронтлайн» (Київ) дозвіл на концентрацію 99,8% акцій ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА», а також 56,16% акцій СК «Ван Клік» (раніше «Саламандра Україна»). Обидва страховика увійшли в небанківську фінансову групу «Саламандра». Кінцевим бенефіціаром ПАТ «ЗНВКІФ «Фронтлайн» виступає Юрій Явтушенко. Крім страхових компаній в НФГ «Саламандра» увійшли асистуючі компанії «Фінанс Лайн», «АСІСТАНС СЕРВІС», факторингова компанія ТОВ «МАРКС.КАПІТАЛ», а також ТОВ «ПАРАСОЛЬ.ЮА» (інтернет платформа з пошуку страхових послуг).

Страхова компанія є членом Моторного (транспортного) страхового бюро України та здійснює свою діяльність на підставі 24 ліцензій – 8 обов'язкових і 16 добровільних видів страхування. За підсумками 2020 року ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА» залучило страхових платежів на загальну суму понад 117 млн грн, що на 17,5% перевищило показник за попередній рік та обумовлено переважно нарощенням надходжень за полісами страхування наземного транспорту, вантажобагажу та іншого майна. Також частково зросли надходження за договорами медичного страхування (+6% порівняно з 2019 роком). Відповідно до найвагоміших складових страхового портфеля належать транспортне страхування (ОСЦПВ та КАСКО – 49% надходжень разом) та медичне страхування (32%). За підсумками минулого року ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА» здійснило страхові виплати на суму майже 50 млн грн, що на 31% перевищило показник попереднього року та обумовлено переважно підвищенням рівня збитковості транспортного страхування. Основна діяльність страховика зберігається прибутковою; чистий фінансовий результат також є додатним – чистий прибуток ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА» за підсумками 2020 року склав 74,5 тис. грн.

Рішення про випуск іменних відсоткових незабезпечених облігацій серії А на суму 100 млн грн було прийнято 16 липня 2011 року на загальних зборах акціонерів страхової компанії. Строк погашення облігацій – 28.07.2021 р. Мета емісії облігацій – розширення територіальних підрозділів, агентської мережі, запровадження корпоративної IT-системи, розроблення та впровадження нових страхових продуктів. Станом на початок 2021 року облігації було розміщено на суму 24 млн грн.

Підтвердження кредитного рейтингу облігацій обумовлено високими показниками платоспроможності (станом на 01.01.2021 р. фактичний запас платоспроможності перевищував нормативний у понад 4,5 рази); прийнятною диверсифікацією страхового портфеля та активів, якими представлені страхові резерви; достатніми показниками ефективності та прибутковою діяльністю протягом останніх декілька років. В свою чергу, Рейтингове агентство зазначає наявність боргового навантаження, а також обмежень щодо володіння окремими активами, які виступають забезпеченням виконання зобов’язань; залежність фінансового результату від операцій з цінними паперами; посилення чутливості фінансової системи України до операційного ризику, що зумовлено погіршенням епідеміологічної ситуації в країні, а також введенням економічних та адміністративних обмежень до економічних суб’єктів та населення.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА», в тому числі: фінансова звітність за 2018-2020 рр., інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua