Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПрАТ «СК «РАРИТЕТ» на рівні uaA

30.03.2021
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу ПрАТ «СК «РАРИТЕТ» на рівні uaA, прогноз рейтингу «у розвитку».

ПрАТ «СК «РАРИТЕТ» здійснює страхову діяльність з 1999 року. Акціонерами компанії виступають 4 фізичні особи – резиденти України. Свою діяльність страховик здійснює на підставі 17 ліцензій (5 обов'язкових і 12 добровільних видів страхування).

Послуги страхування надаються через головний офіс у м. Київ та агентську мережу, яка налічує понад 90 агентів у 8 областях України. За підсумками 2020 року ПрАТ «СК «РАРИТЕТ» залучило страхових платежів на загальну суму 32,4 млн грн, що майже відповідає показнику 2019 року. Пріоритетним для страховика видом страхування залишається медичне страхування. Основна частина премій надходить від страхувальників-фізичних осіб (понад 95% валових премій). За підсумками минулого року ПрАТ «СК «РАРИТЕТ» здійснило страхові виплати на загальну суму 19,6 млн грн, що на 44% менше за обсяг відшкодованих збитків у попередньому році та обумовлено зменшенням рівня збитковості медичного страхування.

Незважаючи на суттєве скорочення обсягу зароблених премій у ІІ півріччі минулого року, основна діяльність Страховика за підсумками 2020 року залишалась прибутковою – результат від основної діяльності за вказаний період склав 1,4 млн грн. Чистий прибуток ПрАТ «СК «РАРИТЕТ» за підсумками минулого року становив 365 тис. грн.

Підтвердження рейтингу обумовлено покращенням показників ефективності діяльності, високими показниками капіталізації та платоспроможності – станом на 01.01.2021 р. фактичний запас платоспроможності перевищував нормативний у 5 разів. Разом з цим, рейтинг обмежується: концентрацією страхового портфеля в розрізі видів страхування, нестабільністю операційного середовища, мінливістю регуляторного поля, а також чутливістю дохідної бази компанії до зміни ситуації в реальному секторі.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ «СК «РАРИТЕТ», в тому числі: фінансова звітність за 2018-2020 рр., інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua