Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «КРИСТАЛБАНК» на рівні uaAA–

18.03.2021
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу АТ «КРИСТАЛБАНК» на рівні uaAA– з прогнозом «у розвитку». Також Рейтинговим агентством було підтверджено рейтинг надійності банківських вкладів АТ «КРИСТАЛБАНК» на рівні 5 (відмінна надійність).

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «КРИСТАЛБАНК» – це перший в Україні банк, який було створено Фондом гарантування вкладів фізичних осіб зі статусом «Перехідного банку». Банк є правонаступником ПАТ «ТЕРРА БАНК», який було визнано неплатоспроможним у серпні 2014 року. У березні 2015 року банк позбувся статусу «Перехідного банку» та отримав повну банківську ліцензію на право здійснення всіх банківських послуг юридичним та фізичним особам в межах чинного законодавства. Наразі банківська установа відноситься до групи банків з приватним капіталом відповідно до критеріїв розподілу банків на групи, що затверджено НБУ. Акціонерами виступають три фізичні особи-резиденти України.

Ринкова частка банку протягом останніх трьох років помітно зросла – за підсумками 2020 року серед 73 банківських установ України АТ «КРИСТАЛБАНК» посіло 42 позицію за розміром активів та 44 за обсягом коштів населення; 31 – за розміром коштів юридичних осіб; а також 45 місце – за обсягом отриманого фінансового результату. Наразі банк активно розвиває співпрацю з населенням, надаючи, зокрема, послуги іпотечного кредитування, що сприяє покращенню диверсифікації активних операцій в розрізі контрагентів. Станом на початок поточного року регіональна мережа установи представлена головним офісом у м. Київ, а також 26 відділеннями у дев’яти областях України.

Банк має достатній запас відхилень за більшістю економічних нормативів. Зокрема, фактичні значення коефіцієнту покриття ліквідністю LCR за всіма валютами та в іноземній валюті станом на початок поточного року склали відповідно 173% та 232% (при мінімально необхідних 100%), що свідчить про високий рівень стійкості до короткострокових шоків ліквідності. Діяльність банку протягом останніх декілька років була прибутковою. Прибуток АТ «КРИСТАЛБАНК» за минулий рік склав 12,8 млн грн. Чистий операційний дохід демонструє відносно стабільну динаміку, що сприяє утриманню значення коефіцієнта ефективності діяльності банківської установи на прийнятному рівні – майже 125% за підсумками 2020 року.

Підтвердження рейтингів АТ «КРИСТАЛБАНК» обумовлено достатніми показниками капіталізації та наявністю фінансової підтримки з боку акціонерів; незначним рівнем проблемної заборгованості у структурі робочих активів; високими показниками ліквідності, а також достатніми показниками ефективності. В свою чергу, у структурі зобов’язань зберігається суттєвий обсяг коштів на вимогу, що підвищує чутливість до ризику ліквідності. Разом з цим банк має значний обсяг достатньо стабільних коштів, залучених від компаній, що визнаються пов’язаними згідно з вимогами нормативних актів НБУ. Також на рейтинги установи впливає посилення чутливості банківської системи України до операційного та кредитного ризиків, що зумовлено погіршенням епідеміологічної ситуації в країні, а також введенням економічних та адміністративних обмежень до економічних суб’єктів та населення.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «КРИСТАЛБАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2018-2020 рр., планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua