Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «СКАЙ БАНК» на рівні uaA

02.03.2021
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ «СКАЙ БАНК» на рівні uaA з прогнозом «у розвитку».

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «СКАЙ БАНК» – один з перших комерційних банків Східної України, який було засновано 08.02.1991 р. у формі товариства з обмеженою відповідальністю з найменуванням Регіональний комерційний банк «Регіон-банк». Банківська установа відноситься до групи банків з приватним капіталом – основним акціонером виступає фізична особа Бабаєв Аріф (Казахстан), якому належить 99,44% капіталу. Банк співпрацює з клієнтами різних галузей економіки, при цьому пріоритетним напрямком співпраці є комплексне обслуговування клієнтів юридичних осіб та підприємців з використанням сучасних банківських технологічних рішень.

За інформацією банку, до кінця поточного року АТ «СКАЙ БАНК» планує збільшити статутний капітал до 300,1 млн грн за рахунок додаткових внесків до капіталу нового стратегічного партнера – Freedom Holding Corp (здійснює фінансову діяльність, роздрібні брокерські операції, консультування з питань інвестицій, торгівлю цінними паперами, інвестиційно-банківські та андерайтингові послуги через свої дочірні компанії в Казахстані, Україні, Узбекистані, Киргизстані, РФ, Німеччині і на Кіпрі). Також планується розширення регіональної мережі установи завдяки співпраці із новим учасником банку.

У аналізованому періоді спостерігалось покращення показників ефективності діяльності банківської установи, що було досягнуто, зокрема, отриманням додаткових доходів від операцій з заставним майном, нарощенням надходжень від інвестицій у державні цінні папери, оптимізацією витрат та частковим розформуванням резервів. Чистий операційний дохід АТ «СКАЙ БАНК» за підсумками 2020 року становив понад 105,8 млн грн, що на 67,2% перевищило показник 2019 року чому, насамперед, сприяло зменшення суми непрацюючих активів. Як наслідок, чистий фінансовий результат в аналізованому періоді був додатним, на відміну від попередніх років – чистий прибуток АТ «СКАЙ БАНК» за 2020 рік склав 32,5 млн грн.

Підтвердження кредитного рейтингу АТ «СКАЙ БАНК» обумовлено покращенням показників ефективності діяльності, достатніми показниками капіталізації та ліквідності, наявністю фінансової підтримки з боку акціонера та пов’язаних з ним осіб, очікуваним нарощенням статутного капіталу, а також прийнятною структурою та якістю активів. У той же час, актуальною для банку виступає концентрація клієнтського кредитного портфеля та депозитної бази у розрізі ключових контрагентів, а також посилення чутливості банківської системи України до операційного та кредитного ризиків, що зумовлено погіршенням епідеміологічної ситуації в країні та введенням економічних і адміністративних обмежень до економічних суб’єктів та населення.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «СКАЙ БАНК», в тому числі: фінансова звітність за підсумками 2018-2020 рр., планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент

За додатковою інформацією звертайтеся:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua