Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг та рейтинг інвестиційної привабливості міста Суми

18.12.2020
Національне рейтингове агентство ІВІ-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу м. Суми на рівні uaА– з прогнозом «у розвитку» та рейтингу інвестиційної привабливості на рівні invА–.

Такі рівні рейтингів відображають високу спроможність міста розраховуватися за своїми зобов'язаннями та високу інвестиційну привабливість. Прогноз «у розвитку» вказує на високу вірогідність зміни кредитного рейтингу протягом року. На даний час такий прогноз застосовується до усіх суб’єктів рейтингування. Він обумовлений посиленням невизначеності щодо дії органів влади і господарюючих суб’єктів у разі загострення епідеміологічної ситуації в Україні та світі. Позначення «-» вказує на проміжну категорію рейтингу відносно основної категорії.При оновленні рейтингів було враховано:

1. Структуру економічного комплексу міста та динаміку ключових показників
Сумська міська ОТГ має досить потужний промисловий комплекс, обсяг реалізації промислової продукції у розрахунку на 1 особу суттєво перевищує аналогічний показник по Україні в цілому (за результатами 3 кварталів поточного року таке перевищення склало 38,6%). Зовнішньоторговельний оборот товарами у розрахунку на 1 особу станом на 01.09.2020 р. складав 1 645 дол. США, що також перевищує показник по Україні в цілому.

2. Ефективність фінансової політики та показники бюджету

Власні доходи бюджету за результатами 9 міс. 2020 року склали 1 411,99 млн грн (+2,9 % у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року). Надходження до бюджету є помірно диверсифікованими за джерелами та платниками. Показник податкоспроможності бюджету Сумської міської ОТГ (ПДФО на 1 мешканця) є вищим за середній по країні, через що бюджет залишається бюджетом-донором, перерахувавши за 9 місяців 2020 року до державного бюджету реверсну дотацію в сумі 81 087,30 тис. грн. Боргове навантаження на бюджет Сумської міської ОТГ залишається низьким, що дозволяє міській владі розраховувати на додаткове залучення фінансових ресурсів для фінансування заходів соціально-економічного розвитку та інфраструктурних проєктів. Співвідношення консолідованої заборгованості до планових доходів бюджету на 2020 рік станом на 01.10.2020 р. склало 4,9%.

3. Інвестиційний потенціал міста

У м. Суми функціонує розвинена дорожньо-транспортна інфраструктура. На території міста наявна велика залізнична станція; через місто проходять 2 автошляхи національного значення та 2 автошляхи регіонального значення. Сумська міська ОТГ має потужний кадровий потенціал. При цьому, конкуренція для бізнесу та вартість трудових ресурсів є нижчою, у порівнянні зі столицею та більшістю обласних центрів України. Наявна розвинена торгівельна, промислова та бізнес-інфраструктура. Проводиться робота в напрямку створення Індустріального парку «Суми». Значна увага приділяється заходам з підвищення енергоефективності міського господарства.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від міста Суми, у тому числі: показники соціально-економічного розвитку, статистичні дані, казначейська звітність, програмні матеріали, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Муніципальний департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua