Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПАТ «НАСК «ОРАНТА» на рівні uaA

18.12.2020
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ «НАСК «ОРАНТА» на рівні uaA з прогнозом рейтингу «у розвитку».

ПАТ «НАСК «ОРАНТА» є правонаступницею Укрдержстраху, заснованого 25 листопада 1921 року. У 1993 році Укрдержстрах було перетворено на Відкрите акціонерне товариство Національна акціонерна страхова компанія «Оранта», засновником якого, з боку Держави, виступив Фонд державного майна України. У 2007 році Фонд державного майна України продав інвесторові останній пакет акцій, що перебував у державній власності. Станом на 01.10.2020 р. акціонером ПАТ «НАСК «ОРАНТА», який має понад 10% акцій, виступало АТ «БТА Банк» (Казахстан) (35,17% акцій).

Свою діяльність страховик здійснює на підставі 33 ліцензій – 15 обов’язкових і 18 добровільних видів страхування. За підсумками І півріччя 2020 року ПАТ «НАСК «ОРАНТА» займало такі позиції серед понад 190 учасників ринку страхування (non-life): власний капітал – 13 місце; обсяг активів – 11 місце; здійснені страхові платежі – 9 місце, а також 10 позицію за обсягом залучених премій та сформованих страхових резервів. Крім того, ПАТ «НАСК «ОРАНТА» стабільно посідає лідируючі позиції за обсягом страхових премій з обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Фінансовий результат страхової компанії мав додатне значення за підсумками зазначеного періоду – чистий прибуток ПАТ «НАСК «ОРАНТА» за січень-вересень 2020 року становив 48,6 млн грн, що є найбільшим показником Компанії за останні декілька років.

Підтвердження довгострокового кредитного рейтингу обумовлено збереженням високих показників платоспроможності, міцними ринковими позиціями, наявністю добре розвинених каналів продажу, що сприяє позитивній динаміці надходжень страхових платежів. Додатково слід зазначити прийнятну диверсифікацію та якість активів, якими представлені страхові резерви, а також покращення показників ефективності діяльності та прибуткову поточну діяльність установи. В свою чергу, IBI-Rating зазначає суттєвий обсяг збитків минулих років, що зменшує рівень капіталізації; значні операційні витрати та високу концентрацію страхового портфеля за видами страхування, нестабільність операційного середовища, мінливість регуляторного поля, а також чутливість дохідної бази компанії до зміни ситуації в реальному секторі. Прогноз рейтингу «у розвитку» обумовлений невизначеністю щодо впливу на фінансовий стан страхової компанії очікуваного суттєвого сповільнення ділової активності внаслідок погіршення епідеміологічної ситуації в країні та можливого повторного введення економічних та адміністративних обмежень до суб’єктів господарювання та населення.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «НАСК «ОРАНТА», в тому числі: фінансова звітність за 2017-2019 рр. та 9 місяців 2020 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua