Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг дисконтних облігацій ТОВ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ» на рівні uaBBB–

10.12.2020
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу дисконтних облігацій ТОВ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ» на рівні uaBBB–, прогноз рейтингу «у розвитку».

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ» було засновано 26.07.2007 року. Статутний капітал сформований внесками 4 учасників: однієї юридичної особи, а також внесками трьох фізичних осіб. Кінцевим бенефіціарним власником (контролером) Емітента виступає Джораєв Ровшен Рамазанович - громадянин Республіки Туркменістан.

З 2011 року ТОВ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ» активно працює на ринку фінансування споживчих потреб населення. Основним видом діяльності є: надання коштів у позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту; надання послуг з факторингу, фінансового лізингу; надання гарантій та поручительств тощо. Компанією впроваджено спільні проєкти по кредитуванню населення з декількома великими роздрібними мережами магазинів електроніки та побутової техніки. За підсумками 9 місяців 2020 року ТОВ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ» отримало чистий прибуток в сумі 49 тис. грн, що значно менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Рішення про розміщення іменних дисконтних звичайних (незабезпечених) облігацій серії А було прийнято Загальними зборами Учасників ТОВ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ» (згідно протоколу №77 від 23.09.2019 р.). Мета залучення фінансів – надання коштів у позику, факторинг, а також купівля державних цінних паперів (ОВДП).

Підтверджений рівень кредитного рейтингу облігацій обумовлено прийнятною якістю портфеля наданих позик, достатніми показниками ефективності, прибутковою поточною діяльністю, а також наявністю значних грошових надходжень від основної діяльності та прогнозованим збільшенням грошового потоку, що має забезпечити достатній рівень ресурсів для виконання зобов’язань за облігаційним випуском. В свою чергу, Рейтингове агентство зазначає підвищену чутливість до кредитного ризику з огляду на діяльність у високо ризикованому сегменті споживчого кредитування та збереження високої чутливості учасників фінансового сектору до операційних ризиків, що зумовлено волатильністю законодавчого поля, складною ситуацією в економіці, а також обмеженими фінансовими можливостями населення і підприємств реального сектору. Прогноз «у розвитку» обумовлений невизначеністю щодо впливу на фінансовий стан емітента очікуваного суттєвого сповільнення ділової активності внаслідок погіршення епідеміологічної ситуації в країні та ймовірністю повторного введення економічних та адміністративних обмежень до суб’єктів господарювання та населення.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ», в тому числі: фінансова звітність за 2018-2019 рр. та 9 місяців 2020 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua