Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «ОКСІ БАНК» на рівні uaA–

25.11.2020
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ «ОКСІ БАНК» на рівні uaA– з прогнозом «позитивний». Рейтинг надійності банківських вкладів було підтверджено на рівні «4» (висока надійність).

АТ «ОКСІ БАНК» працює на фінансовому ринку з 1991 року та відноситься до групи банків з приватним капіталом відповідно до критеріїв розподілу банків на групи. Бенефіціарними власниками банківської установи є 2 фізичних особи – громадяни України. На початку липня 2020 року до складу акціонерів приєднався новий інвестор – фізична особа, резидент України. Станом на початок жовтня 2020 року регулятивний капітал АТ «ОКСІ БАНК» становив 207,4 млн грн, а норматив адекватності капіталу (Н2) на відповідну дату більше ніж в 4 рази перевищував мінімально встановлене регулятором значення.

Слід зазначити, що АТ «ОКСІ БАНК» з суттєвим запасом виконує вимоги щодо значення коефіцієнту покриття ліквідністю (LCR), який впроваджено регулятором з початку 2019 року. Так, станом на початок жовтня 2020 року фактичне значення LCR за всіма валютами та в іноземній валюті становило відповідно 498% та 995% (при мінімально необхідних 100%), що свідчить про високий рівень стійкості банку до ризику ліквідності.

АТ «ОКСІ БАНК» орієнтований переважно на обслуговування населення та МСБ, а його регіональна мережа покриває 5 областей (Львівська, Закарпатська, Харківська, Хмельницька та Київська області). Крім того, установа активно розвиває дистанційне обслуговування клієнтів і картковий бізнес. Враховуючи збільшення витрат, пов’язаних із інвестиціями у розвиток карткового бізнесу рівень покриття адміністративних витрат чистим операційним доходом не перевищував 70% за підсумками 9 місяців 2020 року. В свою чергу, чистий фінансовий результат Банку за підсумками 9 місяців 2020 року був від’ємним та становив (-)8,6 млн грн.

Підтвердження кредитного рейтингу АТ «ОКСІ БАНК» обумовлено фінансовою підтримкою з боку власників, достатніми показниками капіталізації, високими показниками ліквідності й збалансованістю активів та пасивів за строками до погашення. Також Рейтингове агентство зазначає добру якість робочих активів. У той же час, концентрація кредитного портфеля і депозитної бази банку в розрізі ключових клієнтів залишається істотною, що посилює чутливість установи до ризику ліквідності. Також на рейтинги банківської установи впливає чутливість банківської системи України до операційного та кредитного ризиків, враховуючи погіршення епідеміологічної ситуації в країні, а також ймовірність повторного введення економічних та адміністративних обмежень до економічних суб’єктів та населення.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «ОКСІ БАНК», в тому числі: фінансова звітність за підсумками 2018-2019 рр. та 9 місяців 2020 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент

За додатковою інформацією звертайтеся:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua