Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» на рівні uaAA+ з прогнозом «у розвитку»

17.11.2020
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» на рівні uaAA+ з прогнозом «у розвитку». Також було підтверджено рейтинг надійності банківських вкладів на рівні «5+» (відмінна надійність).

АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» зареєстровано Національним банком України в жовтні 2006 року та на поточний момент відноситься до групи банків іноземних банківських груп. Акціонером банку є іноземна компанія АТ «АЛТИНБАШ ХОЛДІНГ АНОНІМ ШІРКЕТІ» (Туреччина). Банк керується політикою постійного реінвестування прибутків у статутний капітал, що сприяє поступовому нарощенню ринкової частки та високій фінансовій стабільності банківської установи. У аналізованому періоді регулятивний капітал банку збільшився за рахунок прибуткової діяльності та станом на кінець ІІІ кварталу 2020 року склав 393 млн грн, з яких 100% – капітал І рівня. АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» дотримується вимог чинного законодавства щодо обсягу статутного та регулятивного капіталу та має достатній запас відхилень за нормативами капіталу для подальшого розвитку. Зокрема, фактичне значення нормативу Н2 станом на 01.10.2020 р. майже утричі перевищувало мінімально встановлене регулятором. Показники ліквідності також підтримуються на високому рівні.

За підсумками січня-вересня 2020 року серед 74 банків України АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» посіло 48 позицію за розміром активів; 51 – за розміром коштів юридичних осіб; 50 – за розміром коштів населення; 38 – за обсягом балансового капіталу, а також 41 місце – за розміром отриманого прибутку. Банк підтримує конкурентний продуктовий ряд в корпоративному сегменті, обслуговуючи, насамперед, торгових партнерів турецьких підприємств.

АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» є високорентабельним, показники ефективності діяльності зберігаються на високому рівні. Зокрема, коефіцієнт ефективності діяльності банку протягом аналізованого періоду зберігався на рівні понад 150%, а чистий прибуток за січень-вересень 2020 року склав 13,2 млн грн.

Підтвердження рейтингів АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» обумовлено збереженням високих показників ліквідності та капіталізації фінансової установи, а також входженням банку до складу турецької фінансово-промислової групи Altinbas, яка спеціалізується на дорогоцінних металах, енергетиці, логістиці, фінансах, нерухомості та освіті. Банк демонструє високі показники ефективності діяльності та працює прибутково. У той же час, зберігається концентрація ресурсної бази та кредитного портфеля за основними контрагентами, що підвищує чутливість установи до ризику ліквідності та кредитного ризику. Також на рейтинги банківської установи впливає чутливість банківської системи України до операційного та кредитного ризиків, враховуючи погіршення епідеміологічної ситуації в країні, а також ймовірність повторного введення економічних та адміністративних обмежень до економічних суб’єктів та населення.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2017-2019 рр. та 9 місяців 2020 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua