Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «АЛЬПАРІ БАНК» на рівні uaBBB+ з прогнозом «у розвитку»

16.11.2020
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ «АЛЬПАРІ БАНК» на рівні uaВВВ+ з прогнозом рейтингу «у розвитку». Також було підтверджено рейтинг надійності банківських вкладів на рівні «4» (висока надійність).

АТ «АЛЬПАРІ БАНК» працює на фінансовому ринку з жовтня 2012 року та на поточний момент відноситься до групи банків з приватним капіталом. Єдиним акціонером є Бахтарі Хедаятоллах Муса. Останнє збільшення статутного капіталу установи відбулось у ІІІ кварталі 2018 року – на суму 32 млн грн (до 232 млн грн). Протягом аналізованого періоду банк активно залучав на обслуговування корпоративних клієнтів та фізичних осіб, завдяки чому загальна кількість клієнтів за останній рік збільшилась у декілька разів.

Враховуючи розміщення коштів банку переважно у високоліквідні активи у вигляді ОВДП та депозитних сертифікатів НБУ, Рейтингове агентство зазначає наявність значного запасу відхилень за всіма економічними нормативами. Зокрема, станом на кінець ІІІ кварталу 2020 року фактичне значення нормативу адекватності регулятивного капіталу майже в два десятки разів перевищувало мінімально встановлено регулятором значення. Також слід зазначити, що АТ «АЛЬПАРІ БАНК» з суттєвим запасом виконує вимоги щодо значення коефіцієнту покриття ліквідністю (LCR), який впроваджено регулятором з початку 2019 року.

У аналізованому періоді банком було оптимізовано адміністративні витрати (зокрема на утримання персоналу, маркетинг та рекламу), що позначилося на покращенні значення коефіцієнту ефективності діяльності. В свою чергу, через зниження доходності державних цінних паперів (основних доходних активів установи), діяльність АТ «АЛЬПАРІ БАНК» за підсумками січня-жовтня 2020 року була збитковою – від’ємний фінансовий результат за вказаний період становив 3,7 млн грн.

Підтвердження рейтингів АТ «АЛЬПАРІ БАНК» обумовлено нарощуванням масштабів діяльності (що сприяє покращенню диверсифікації джерел операційного доходу), а також високими показниками ліквідності. В свою чергу, Рейтингове агентство зазначає невисокі показники ефективності діяльності, що обумовлено зниженням доходності державних цінних паперів; слабкі ринкові позиції та незначну клієнтську базу, що зумовлює наявність концентрації кредитного портфеля та зобов'язань за основними контрагентами. Також на рейтинги банківської установи впливає чутливість банківської системи України до операційного та кредитного ризиків, враховуючи погіршення епідеміологічної ситуації в країні, а також ймовірність повторного введення економічних та адміністративних обмежень до економічних суб’єктів та населення.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «АЛЬПАРІ БАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2017-2019 рр. та 9 місяців 2020 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua