Друк

IBI-Rating підтвердило кредитні рейтинги ПАТ «Укртелеком» та випуску його відсоткових облігацій

08.09.2020
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокових кредитних рейтингів ПАТ «Укртелеком» та його випуску відсоткових облігацій серій T-V на рівні uaBBB, прогноз «у розвитку». Зазначений рівень кредитних рейтингів означає достатній рівень кредитоспроможності, а прогноз вказує на вірогідність зміни кредитних рейтингів протягом року.

Зберігається невизначеність щодо подальшої діяльності ПАТ «Укртелеком», що пов’язана з процесом його повернення у державну власність, а також арештом акцій (з метою забезпечення виконання майбутнього рішення суду, якщо воно буде прийнято на користь позивача по спору про стягнення з мажоритарного акціонера вартості облігацій та відсоткового доходу за ними). Крім того, ПАТ «Укртелеком» виступає стороною у судових позовах, результат розгляду яких може суттєво вплинути на його фінансовий стан.

У І кварталі 2020 року, порівняно з аналогічним періодом попереднього року, продовжилося скорочення за більшістю основних складових чистого доходу, за винятком доходів від надання послуг комп’ютерного зв’язку та операційної оренди активів, доходи за якими зросли на 7,2% та 8,2% відповідно. Також зросли доходи від телевізійних та радіопрограм, радіозв'язку, проте їх обсяг та питома вага у загальній структурі виручки залишалися незначними. В результаті, чистий дохід за 3 міс. 2020 року знизився на 8,6% – до 1 405,3 млн грн. За підсумками І кварталу 2020 року валовий прибуток ПАТ «Укртелеком» знизився, порівняно з аналогічним періодом попереднього року, на 9,7% і склав 442,6 млн грн.

Емітент зберігає доволі високу частку власного капіталу у загальній структурі джерел фінансування діяльності. Зважаючи на переважання довгострокових зобов’язань у структурі боргу, рівень боргового навантаження ПАТ «Укртелеком» оцінюється як помірний.

ПАТ «Укртелеком» залишається найбільшим оператором телекомунікаційних послуг в Україні. Емітент займає провідні позиції на ринку фіксованого зв'язку і широкосмугового доступу до мережі Інтернет, які забезпечуються власною потужною транспортною телекомунікаційною мережею, що охоплює всі регіони країни. При цьому перспективність ринку телекомунікаційних послуг зумовлює посилення конкуренції. Відзначається подальше зниження попиту на послуги фіксованого зв'язку та поступове її заміщення послугами мобільного зв'язку, що відповідає загальносвітовій тенденції.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «Укртелеком», в тому числі: фінансова звітність за 2017-2019 рр. та 3 міс. 2020 року, довідкова інформація про діяльність, інформація про випуск облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua