Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг облігацій ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА» серії A на рівні uaBBB з прогнозом «у розвитку»

09.09.2020
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу облігацій ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА» серії A на рівні uaBBB, прогноз рейтингу «у розвитку».

ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА» працює на ринку страхування з 1994 року та є правонаступником ПрАТ «СК «ДІМ СТРАХУВАННЯ» та ПрАТ «СК «ДНІПРОІНМЕД». На початку 2020 року Нацкомфінпослуг надала ПАТ «ЗНВКІФ «Фронтлайн» (Київ) дозвіл на концентрацію 99,8% акцій ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА», а також 81,16% акцій СК «Ван Клік» (раніше «Саламандра Україна»). Обидва страховика найближчим часом увійдуть в небанківську фінансову групу «Саламандра». Активами ПАТ «ЗНВКІФ «Фронтлайн» управляє КУА «Опіка-Капітал». Кінцевим бенефіціаром ПАТ «ЗНВКІФ «Фронтлайн» виступає Юрій Явтушенко. Крім страхових компаній в НФГ «Саламандра» увійдуть асистуюча компанія «Фінанс Лайн», Медичний центр «Саламандра» (Запоріжжя), факторингова компанія Маркс.Капітал, асистуюча компанія ТОВ «МХ Консалтинг».

Страхова компанія є членом Моторного (транспортного) страхового бюро України та здійснює свою діяльність на підставі 24 ліцензій – 8 обов'язкових і 16 добровільних видів страхування. За підсумками І півріччя 2020 року ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА» залучило страхових платежів на загальну суму 51,7 млн грн, що на 13% перевищило показник за аналогічний період минулого року та обумовлено переважно нарощенням надходжень за полісами страхування наземного транспорту, вантажобагажу та іншого майна. Відповідно за підсумками січня-червня поточного року до найвагоміших складових страхового портфеля належать транспортне страхування (ОСЦПВ та КАСКО – 53% разом) та медичне страхування (29%). За січень-червень 2020 року ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА» здійснило страхові виплати на суму 23,6 млн грн, що на третину перевищило показник аналогічного періоду минулого року та обумовлено переважно підвищенням рівня збитковості транспортного страхування. Основна діяльність страховика зберігається прибутковою; чистий фінансовий результат також є додатним – чистий прибуток компанії за підсумками І півріччя 2020 року склав 181,2 тис. грн.

Рішення про випуск іменних відсоткових незабезпечених облігацій серії А на суму 100 млн грн було прийнято 16 липня 2011 року на загальних зборах акціонерів страхової компанії. Строк погашення облігацій – 28.07.2021 р. Мета емісії облігацій – розширення територіальних підрозділів, агентської мережі, запровадження корпоративної IT-системи, розроблення та впровадження нових страхових продуктів. Станом на початок липня 2020 року облігації було розміщено на суму 25 млн грн.

Підтвердження кредитного рейтингу облігацій обумовлено високими показниками капіталізації та платоспроможності (станом на 01.07.2020 р. фактичний запас платоспроможності перевищував нормативний у понад 4,5 рази); прийнятною диверсифікацією страхового портфеля та активів, якими представлені страхові резерви; достатніми показниками ефективності та прибутковою діяльністю протягом останніх декілька років. В свою чергу, Рейтингове агентство зазначає збільшення боргового навантаження; залежність фінансового результату від операцій з цінними паперами; посилення чутливості фінансової системи України до операційного ризику, що зумовлено погіршенням епідеміологічної ситуації в країні, а також введенням економічних та адміністративних обмежень до економічних суб’єктів та населення.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ «СК «САЛАМАНДРА», в тому числі: фінансова звітність за 2017-2019 рр. та І півріччя 2020 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua