Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПрАТ «УПСК» на рівні uaAA

03.09.2020
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу Приватного акціонерного товариства «Українська пожежно-страхова компанія» на рівні uaAA, прогноз рейтингу «у розвитку».

ПрАТ «УПСК» працює на ринку страхування з 1992 року. Мажоритарним акціонером і Головою наглядової ради виступає Михайлов Олександр Михайлович. Страховик є членом Моторного (транспортного) страхового бюро України та має 60 ліцензій на здійснення страхової діяльності (21 видів добровільного страхування, 39 видів - обов'язкового страхування). Незважаючи на високу конкуренцію на страховому ринку України, ПрАТ «УПСК» демонструє відносно стабільні позиції серед понад 200 учасників страхового ринку (non-life), входячи в ТОП 20 лідерів ринку за основними показниками: обсягом страхових резервів, активів, власного капіталу, залучених премій та здійснених виплат. Крім того, тривалий період ПрАТ «УПСК» посідає третю позицію за обсягом страхових премій з обов'язкового страхування цивільно–правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Страховик має досить розвинену регіональну мережу, яка представлена в усіх областях України. Додатково компанія представлена близько 1000 точками продажів страхових продуктів та центрів обслуговування клієнтів.

До позитивних факторів діяльності страховика слід віднести суттєвий запас активів, якими можуть бути представлені страхові резерви. Причому структура активів, якими представлені страхові резерви, оцінюється як добра. Додатково слід зазначити, що диверсифікація банківських вкладів в розрізі банківських установ (в тому числі державних) є доброю, вказаним банкам присвоєно кредитні рейтинги, які відповідають високому інвестиційному рівню за національною рейтинговою шкалою. Стабільний приріст зароблених страхових платежів, а також нарощення доходів від фінансової діяльності на фоні меншого ніж торік обсягу відрахувань у резерви, сприяло покращенню показників ефективності діяльності ПрАТ «УПСК», та, як наслідок, отриманню додатного чистого фінансового результату. Так, за підсумками січня-червня 2020 року комбінований коефіцієнт збитковості скоротився до прийнятного значення – 90% (проти 103% за минулий рік), а чистий прибуток установи склав 11,7 млн грн (проти збитку у 58,4 млн грн в 2019 році).

Підтвердження довгострокового кредитного рейтингу обумовлено входженням компанії в число найбільших учасників страхового ринку України, стабільною динамікою обсягу зароблених страхових премій, прийнятною диверсифікацією страхового портфеля, високою якістю та достатньою диверсифікацією активів, якими представлені страхові резерви. В свою чергу, Рейтингове агентство зазначає посилення чутливості фінансової системи України до операційних та інших ризиків, що зумовлено погіршенням епідеміологічної ситуації в країні, а також введенням економічних та адміністративних обмежень до економічних суб’єктів та населення. Разом з цим, слід зазначити добру якість операцій з перестрахування ризиків, високу якість врегулювання страхових випадків, наявність широкої клієнтської бази, а також добре розвинені канали продажів, що сприяє стабільній динаміці надходжень страхових платежів.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ «УПСК», в тому числі: фінансова звітність за 2017-2019 рр. та І півріччя 2020 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua