Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг та рейтинг інвестиційної привабливості міста Одеса

17.07.2020
Національне рейтингове агентство ІВІ-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу Одеси на рівні uaА з прогнозом «у розвитку» та рейтингу інвестиційної привабливості на рівні invАА-.

Такі рівні рейтингів відображають відмінну інвестиційну привабливість та високу спроможність міста розраховуватися за своїми зобов'язаннями. Прогноз «у розвитку» вказує на високу вірогідність зміни кредитного рейтингу протягом року. На даний час такий прогноз застосовується до усіх суб’єктів рейтингування. Він обумовлений посиленням невизначеності щодо дії органів влади і господарюючих суб’єктів у разі загострення епідеміологічної ситуації в Україні та світі. Позначення «-» вказує на проміжну категорію рейтингу відносно основної категорії.

При оновленні рейтингів було враховано:


1. Динаміку ключових показників
У 2019 році спостерігалось подальше зростання основних показників соціально-економічного розвитку. За минулий рік, проти 2018 року зросли такі показники, як: обсяг реалізованої промислової продукції на 17% — до 33 млрд грн, обсяг введення в експлуатацію житла у 1,7 рази — до 500,8 тис. м², роздрібний товарооборот на 14,9% — до 42,1 млрд грн, зовнішньоторговельний оборот на 9,8% — до понад 2,2 млрд дол. США. Більшість показників в перерахунку на душу населення співставні або перевищують середні дані по країні.

2. Конкурентні переваги/ недоліки у порівнянні з іншими містами країни
Одеса є одним з найбільших логістичних хабів України. Місто має значну кількість навчальних закладів за різними профілями та розвинену обслуговуючу, комунальну й соціальну інфраструктуру. Значна кількість діючих підприємств, статус одного з найбільших туристичних центрів країни та понад 1 млн осіб населення забезпечують високий внутрішній попит на товари та послуги, а також створюють добре підґрунтя для подальшого розвитку виробничого сектору й транспортної галузі. При цьому, вартість трудових ресурсів є нижчою, у порівнянні зі столицею. Активні дії із залучення локальних та іноземних інвестицій, а також політика максимальної прозорості по відношенню до бізнесу з боку місцевої влади, позитивно впливає на інвестиційний клімат в регіоні, а також на економічний, кадровий та соціальний потенціал міста.

3. Ефективність фінансової політики та показники бюджету

За 2019 рік загальні надходження до бюджету міста Одеси склали майже 11,3 млрд грн та на 5% перевищили показник 2018 року, при цьому обсяг власних доходів зріс на 10,7%. Бюджет Одеси характеризується достатнім рівнем ліквідності. Одеська міська рада та комунальні підприємства залучають кошти вітчизняних банків та міжнародних установ, у тому числі на модернізацію об’єктів інфраструктури. Пряме та консолідоване боргове навантаження Одеської міської ради є помірним (станом на 01.01.2020 р. — 24% та 34,5% власних доходів бюджету відповідно). При цьому, строки погашення є диверсифікованими за часом, що дозволяє уникнути пікових навантажень.

4. Чутливість бюджету та економіки міста до впливу негативних чинників
Місто має диверсифіковану економіку та помірну чутливість бюджету до діяльності окремих підприємств і галузей. У той же час, уведення карантинних обмежень наприкінці І кварталу 2020 року, а також зміна законодавства (звільнення підприємств від сплати окремих податків в період карантину) призвели до скорочення податкових надходжень і підвищення ризиків для бюджету. Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від міста Одеса, у тому числі: показники соціально-економічного розвитку, статистичні дані, казначейська звітність, програмні матеріали, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Муніципальний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua