Друк

IBI-Rating підтвердило кредитні рейтинги ПАТ «Укртелеком» та випуску його відсоткових облігацій

15.01.2020
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокових кредитних рейтингів ПАТ «Укртелеком» та його випуску відсоткових облігацій серій T-V на рівні uaBBB, прогноз «у розвитку». Зазначений рівень кредитних рейтингів означає достатній рівень кредитоспроможності, а прогноз вказує на вірогідність зміни кредитних рейтингів протягом року.

Зберігається невизначеність щодо подальшої діяльності ПАТ «Укртелеком», що пов’язана з процесом його повернення у державну власність, а також арештом акцій (з метою забезпечення виконання майбутнього рішення суду, якщо воно буде прийнято на користь позивача по спору про стягнення з мажоритарного акціонера вартості облігацій та відсоткового доходу за ними). Крім того, ПАТ «Укртелеком» виступає стороною у судових позовах, результат розгляду яких може суттєво вплинути на його фінансовий стан.

Чистий дохід ПАТ «Укртелеком» за підсумками 9 міс. 2019 року склав 4 412,5 млн грн, що на 2,3% менше, порівняно з аналогічним періодом попереднього року. Зниження зумовлене подальшим зменшенням доходів від фіксованого телефонного зв’язку, тоді як доходи від послуг комп’ютерного зв’язку зростають. Прибуток від операційної діяльності знизився до 728,1 млн грн ( 11,3%), чистий прибуток склав 428 млн грн (-4,8%).

Емітент зберігає доволі високу частку власного капіталу у загальній структурі джерел фінансування діяльності. Враховуючи переважання короткострокових зобов’язань у структурі боргу, рівень боргового навантаження оцінюється як прийнятний.

ПАТ «Укртелеком» залишається найбільшим оператором телекомунікаційних послуг в Україні. Емітент займає провідні позиції на ринку фіксованого зв'язку і широкосмугового доступу до мережі Інтернет, які забезпечуються власною потужною транспортною телекомунікаційною мережею, що охоплює всі регіони країни. При цьому перспективність ринку телекомунікаційних послуг зумовлює посилення конкуренції. Відзначається подальше зниження попиту на послуги фіксованого зв'язку та поступове її заміщення послугами мобільного зв'язку, що відповідає загальносвітовій тенденції.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «Укртелеком», в тому числі: фінансова звітність за 2016-2018 рр. та 9 міс. 2019 року, довідкова інформація про діяльність, інформація про випуск облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua