Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг та рейтинг інвестиційної привабливості міста Біла Церква

12.12.2019
Національне рейтингове агентство ІВІ-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу м. Біла Церква на рівні uaВВВ+ з прогнозом «стабільний» та рейтингу інвестиційної привабливості на рівні invА–.

Такі рівні рейтингів відображають високу інвестиційну привабливість та достатню спроможність міста розраховуватися за своїми зобов'язаннями. «Стабільний» прогноз, з найбільш високою часткою ймовірності, передбачає незмінність рейтингу на горизонті 12 місяців.

При оновленні рейтингів було враховано структуру економічного комплексу міста, динаміку ключових показників, конкурентні переваги та недоліки у порівнянні з іншими містами країни, ефективність фінансової політики, показники бюджету, чутливість економіки міста до впливу негативних та непередбачуваних чинників.

Біла Церква має досить диверсифіковану економіку, потужний промисловий комплекс, розвинену торгівельну мережу, відмінний логістичний і туристичний потенціал. У першому півріччі 2019 року, проти відповідного періоду минулого року спостерігалось подальше зростання низки показників соціально-економічного розвитку, так роздрібний товарооборот в порівняних цінах зріс на 18% до 2,5 млрд грн, обсяг виконаних будівельних робіт – на 86% до 169,8 млн грн. Показник боргового навантаження на дохідну частину бюджету м. Білої Церкви без трансфертів протягом 2015-2018 рр. та І півріччя 2019 року знаходився на низькому рівні. У місті функціонує 2 індустріальні парки, загальною площею близько 50 га, а також розташовані ключові регіональні інституції з надання адміністративних послуг (ЦНАП) та Київська обласна торгово-промислова палата. Конкуренція для бізнесу та вартість трудових ресурсів є помірною, на відміну від м. Києва та окремих обласних центрів. Водночас, спостерігається певна конкуренція за трудові ресурси з боку Києва, що обумовлено відносною близькістю Білої Церкви до столиці України.

На думку Агентства, ключові підприємства міста все ще є уразливими до конфігурації відкритих ринків збуту, а потреба в оновленні капітальної бази міського господарства залишається значною, що може призвести до посилення активності міста та комунальних підприємств на ринку запозичень у середньостроковій перспективі. Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від адміністрації міста Біла Церква, у тому числі: показники соціально-економічного розвитку, статистичні дані, казначейська звітність, програмні матеріали, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Муніципальний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua