Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПАТ «НАСК «ОРАНТА» на рівні uaA–

05.12.2019
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ «НАСК «ОРАНТА» на рівні uaA– з прогнозом рейтингу «стабільний».

ПАТ «НАСК «ОРАНТА» є правонаступницею Укрдержстраху, заснованого 25 листопада 1921 року. У 1993 році Укрдержстрах було перетворено на Відкрите акціонерне товариство Національна акціонерна страхова компанія «Оранта», засновником якого, з боку Держави, виступив Фонд державного майна України. У 2007 році Фонд державного майна України продав інвесторові останній пакет акцій, що перебував у державній власності. Акціонерами ПАТ «НАСК «ОРАНТА», які мають понад 10% акцій, виступають АТ «БТА Банк» (Казахстан) (35,17% акцій), а також компанія, що зареєстрована в республіці Кіпр – БЕКВУД ХОЛДІНГС ЛІМІТЕД (13,74%).

Свою діяльність страховик здійснює на підставі 33 ліцензій – 15 обов’язкових і 18 добровільних видів страхування. За підсумками І півріччя 2019 року ПАТ «НАСК «ОРАНТА» займало такі позиції серед понад 200 учасників ринку страхування (non-life): власний капітал – 16 місце, а також 11 позицію за обсягом активів, сформованих страхових резервів, залучених премій та здійснених страхових відшкодувань. Крім того, ПАТ «НАСК «ОРАНТА» стабільно посідає перші позиції за обсягом страхових премій з обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Враховуючи нарощення зароблених страхових платежів, значення комбінованого показника збитковості в аналізованому періоді покращилось до рівня 95% (проти 102,5% за підсумками 2018 року), а фінансовий результат страхової компанії набув додатного значення – чистий прибуток страхової компанії за підсумками 9 місяців 2019 року становив 5,3 млн грн.

Підтвердження довгострокового кредитного рейтингу обумовлено міцними ринковими позиціями, наявністю добре розвинених каналів продажу, що сприяє стабільній динаміці надходжень страхових платежів, а також достатніми показниками платоспроможності. Додатково слід зазначити прийнятну диверсифікацію та якість активів, якими представлені страхові резерви, а також покращення показників ефективності діяльності та прибуткову діяльність за підсумками 9 місяців 2019 року. В свою чергу, IBI-Rating зазначає суттєвий обсяг збитків минулих років, що зменшує рівень капіталізації; значні операційні витрати та високу концентрацію страхового портфеля за видами страхування, нестабільність операційного середовища, мінливість регуляторного поля, а також чутливість дохідної бази компанії до зміни ситуації в реальному секторі.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «НАСК «ОРАНТА», в тому числі: фінансова звітність за 2016-2018 рр. та 9 місяців 2019 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua