Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПрАТ «СК «РАРИТЕТ» на рівні uaA

31.10.2019
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу ПрАТ «СК «РАРИТЕТ» на рівні uaA, прогноз рейтингу «стабільний».

ПрАТ «СК «РАРИТЕТ» здійснює страхову діяльність з 1999 року. Акціонерами компанії виступають 4 фізичні особи – резиденти України. Свою діяльність страховик здійснює на підставі 17 ліцензій (5 обов'язкових і 12 добровільних видів страхування).

Послуги страхування надаються через головний офіс у м. Київ та агентську мережу, яка налічує понад 130 агентів у 10 областях України. За підсумками І півріччя 2019 року ПрАТ «СК «РАРИТЕТ» залучило страхових платежів на загальну суму 34,7 млн грн, що на 3% перевищило показник аналогічного періоду минулого року. Пріоритетним для Страховика видом страхування виступає медичне страхування. Основна частина премій надходить від страхувальників-фізичних осіб (76% валових премій). За підсумками січня-червня 2019 року страховиком було здійснено страхові виплати на загальну суму 20,1 млн грн, що майже відповідає показнику аналогічного періоду минулого року. При цьому майже всі виплати припадають на страхові випадки по медичному страхуванню – 97,6% всіх виплат.

На відміну від попередніх періодів, основна діяльність Страховика у І півріччі 2019 року була прибутковою – результат від основної діяльності за вказаний період перевищив 3 млн. грн. Чистий прибуток ПрАТ «СК «РАРИТЕТ» за січень-червень 2019 року становив 3,2 млн. грн.

Підтвердження рейтингу обумовлено достатньою диверсифікацією активів, якими представлені страхові резерви, покращенням показників ефективності діяльності, високими показниками капіталізації та платоспроможності – станом на 01.07.2019 р. фактичний запас платоспроможності перевищував нормативний у понад 7 разів. Разом з цим, рейтинг обмежується: концентрацією страхового портфеля в розрізі видів страхування, нестабільністю операційного середовища, мінливістю регуляторного поля, а також чутливістю дохідної бази компанії до зміни ситуації в реальному секторі.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ «СК «РАРИТЕТ», в тому числі: фінансова звітність за 2016-2018 рр. та І півріччя 2019 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua