Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «БАНК 3/4» на рівні uaA– зі «стабільним» прогнозом

24.09.2019
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ «БАНК 3/4» на рівні uaA– зі «стабільним» прогнозом. Рейтинг депозитів підтверджено на рівні «4+» (висока надійність).

АТ «БАНК 3/4» працює на фінансовому ринку з 2008 року та відноситься до групи банків з приватним капіталом відповідно до критеріїв розподілу банків на групи. Єдиним акціонером банку виступає Іщенко В.А. (Голова Правління).

Регулятивний капітал Банку станом на 01.07.2019 р. складав майже 464 млн. грн., з яких 100% – капітал І рівня. Установа має суттєвий запас відхилень за більшістю економічних нормативів. Зокрема, адекватність регулятивного капіталу у понад 10 разів перевищує встановлений регулятором рівень, а фактичні значення нормативів ліквідності станом на 01.07.2019 р. більш ніж на 20 відсоткових пунктів перевищували мінімально необхідні. Також слід зазначити, що АТ «БАНК ?» з суттєвим запасом виконує вимоги щодо значення коефіцієнту покриття ліквідністю (LCR), який впроваджено регулятором з початку 2019 року.

АТ «БАНК 3/4» є високорентабельним, про що свідчить фінансовий результат установи та показники ефективності діяльності протягом останніх років. Так, за підсумками 2018 року чистий операційний дохід Банку становив понад 330 млн. грн., а чистий прибуток склав 46,7 млн. грн. Враховуючи збільшення адміністративних витрат у І півріччі поточного року, показники ефективності діяльності дещо знизились, втім зберігаються прийнятними – чистий прибуток за підсумками січня-червня 2019 року склав 10,3 млн. грн., а коефіцієнт ефективності діяльності (рівень покриття адміністративних витрат операційним доходом від основної діяльності) становив 110%.

Підтвердження кредитного рейтингу АТ «БАНК 3/4» обумовлено високими показниками капіталізації, ліквідності та ефективності основної діяльності при збереженні доброї якості робочих активів. У той же час, Рейтингове агентство відзначає збереження концентрації кредитного портфеля, а також ресурсної бази в розрізі ключових контрагентів. На рейтинги банківської установи також впливає збереження високої чутливості банківської системи до операційних ризиків, що зумовлено волатильністю законодавчого поля, складною ситуацією в економіці, а також обмеженими фінансовими можливостями населення і підприємств реального сектору.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «БАНК 3/4», в тому числі: фінансова звітність за підсумками 2016-2018 рр. та І півріччя 2019 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua