Друк

IBI-Rating оновило кредитний рейтинг АТ «Укрзалізниця»

14.08.2019
IBI-Rating повідомляє про підвищення довгострокового кредитного рейтингу АТ «Укрзалізниця» з рівня uaBBB- до рівня uaBBB із збереженням прогнозу «у розвитку».

За даними консолідованої фінансової звітності, складеної за МСФЗ, чистий дохід АТ «Укрзалізниця» за 2018 рік склав 83 402,4 млн грн, що на 12,8% більше, ніж за 2017 рік, чистий прибуток збільшився на 78% – до 203,9 млн грн. Чистий дохід за 3 міс. 2019 року зріс до 21 250 млн грн (+5,2%), а чистий прибуток склав 0,5 млн грн.

Зобов’язання АТ «Укрзалізниця» за запозиченнями за підсумками 2018 року знизилися за рахунок поетапного погашення банківських кредитів, а також переоцінки валютних зобов’язань в результаті зміцнення курсу гривні. Чутливість до валютного ризику частково знижується через наявність валютної виручки від транзитних перевезень та запуск квазі-хеджованих інструментів. Після останньої звітної дати АТ «Укрзалізниця» розміcтило новий випуск 5-річних єврооблігацій номінальним обсягом 500 млн дол. США, що покращує структуру боргу.

АТ «Укрзалізниця» утворено на базі Державної адміністрації залізничного транспорту, підприємств та установ залізничного транспорту загального користування, які реорганізовуються шляхом злиття. АТ «Укрзалізниця» – природний монополіст з залізничних транспортних перевезень на території України, що забезпечує стабільний грошовий потік від операційної діяльності. При цьому Товариство залежить від державного регулювання, насамперед, встановлення тарифів на перевезення. Зберігається потреба в значних обсягах капіталовкладень в оновлення рухомого складу АТ «Укрзалізниця», зважаючи на високу зношеність.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «Укрзалізниця», в тому числі: фінансова звітність за 2016-2018 рр. та 3 міс. 2019 року, довідкова інформація про діяльність АТ «Укрзалізниця», інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua