Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПАТ «НАСК «ОРАНТА» на рівні uaA–

03.07.2019
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ «НАСК «ОРАНТА» на рівні uaA– з прогнозом рейтингу «стабільний».

ПАТ «НАСК «ОРАНТА» є правонаступницею Укрдержстраху, заснованого 25 листопада 1921 року. У 1993 році Укрдержстрах було перетворено на Відкрите акціонерне товариство Національна акціонерна страхова компанія «Оранта», засновником якого, з боку Держави, виступив Фонд державного майна України. У 2007 році Фонд державного майна України продав інвесторові останній пакет акцій, що перебував у державній власності. Станом на 01.10.2018 р. акціонерами ПАТ «НАСК «ОРАНТА», які мають понад 10% акцій, виступають АТ «БТА Банк» (Казахстан) (35,17% акцій), а також компанія, що зареєстрована в республіці Кіпр – БЕКВУД ХОЛДІНГС ЛІМІТЕД (13,74%).

Свою діяльність страховик здійснює на підставі 33 ліцензій – 15 обов’язкових і 18 добровільних видів страхування. За підсумками І кварталу 2019 року ПАТ «НАСК «ОРАНТА» займало такі позиції серед понад 230 учасників ринку страхування (non-life): активи – 12 місце; власний капітал – 17 місце; страхові премії – 15 місце; страхові резерви та здійснені виплати – 10 місце. Крім того, ПАТ «НАСК «ОРАНТА» стабільно посідає перші позиції за обсягом страхових премій з обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Скорочення зароблених страхових платежів на фоні посилення збитковості автострахування в аналізованому періоді позначилось на зростанні значення комбінованого показника збитковості, а також обумовило від’ємний фінансовий результат страхової компанії за підсумками 2018 року та І кварталу 2019 року – збиток ПАТ «НАСК «ОРАНТА» за вказані періоди становив 32 млн. грн. та 40 млн. грн. відповідно.

Підтвердження довгострокового кредитного рейтингу обумовлено міцними ринковими позиціями, наявністю добре розвинених каналів продажу, що сприяє стабільній динаміці надходжень страхових платежів, достатніми показниками платоспроможності, а також достатнім рівнем диверсифікації та якості активів, якими представлені страхові резерви. В свою чергу, IBI-Rating зазначає суттєвий обсяг збитків минулих років, що зменшує рівень капіталізації; високе значення комбінованого показника збитковості, нестабільність операційного середовища, мінливість регуляторного поля, а також чутливість дохідної бази компанії до зміни ситуації в реальному секторі.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «НАСК «ОРАНТА», в тому числі: фінансова звітність за 2016-2018 рр. та 3 місяці 2019 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua