Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг облігацій ТОВ «АГРОФІРМА «ОРШІВСЬКА»

14.06.2019
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу відсоткових облігацій ТОВ «АГРОФІРМА «ОРШІВСЬКА» серії A на рівні uaBBB з прогнозом «стабільний». Облігації номінальною вартістю 100 млн грн випущено для фінансування засобів захисту рослин, мінеральних добрив, насіння, а також для оплати сільськогосподарських послуг.

ТОВ «АГРОФІРМА «ОРШІВСЬКА» входить до складу однієї з провідних за ефективністю рослинництва агропромислових корпорацій України – «Сварог Вест Груп». Земельний банк корпорації становить 80 тис. га, основними культурами є зернові, зернобобові та цукровий буряк. В ході рейтингового процесу агентство IBI-Rating враховувало входження ТОВ «АГРОФІРМА «ОРШІВСЬКА» до складу «Сварог Вест Груп», проте кредитний рейтинг облігацій підтримується кредитоспроможністю лише самого Емітента (без врахування консолідованих фінансових показників).

Площа оброблюваних ТОВ «АГРОФІРМА «ОРШІВСЬКА» сільськогосподарських угідь у Чернівецькій області перевищує 4 тис. га. Діяльність Емітента, як і решти сільськогосподарських підприємств, має сезонний характер та чутлива до впливу природно-кліматичних умов.

Чистий дохід ТОВ «АГРОФІРМА «ОРШІВСЬКА» за 2018 рік склав 110 470 тис. грн, проти 175 065 тис. грн за попередній рік. Підсумком діяльності за 2018 рік став чистий збиток у розмірі 32 354 тис. грн, що зумовлено насамперед значним обсягом фінансових витрат, тоді як операційна діяльність була прибутковою. Обсяг нерозподіленого прибутку знизився до 35 488 тис. грн на 31.12.2018 р.

Борг Емітента формується зобов’язаннями за відсотковими облігаціями (100 000 тис. грн) та банківським кредитом (108,7 тис. грн). Враховуючи довгостроковість значної частини боргу (умови випуску облігацій не передбачають можливості пред’явлення до дострокового викупу), рівень боргового навантаження Емітента оцінюється як прийнятний.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «АГРОФІРМА «ОРШІВСЬКА», в тому числі: фінансова звітність за 2016 2018 рр., параметри випуску облігацій серії А, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua