Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг облігацій СП «Оптіма-Фарм, ЛТД

10.01.2019
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу іменних відсоткових незабезпечених облігацій СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» серії А на рівні uaВВВ, прогноз «стабільний».

Діяльність з оптової торгівлі лікарськими засобами та їхнього імпорту, яку здійснює СП «Оптіма-Фарм, ЛТД», підлягає ліцензуванню. Розвинена мережа власних аптечних складів, а також співпраця як з українськими, так і з закордонними виробниками зумовлює стійку ринкову позицію Емітента - протягом останніх років СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» займає друге місце за обсягами поставок лікарських засобів у аптечні мережі. При цьому значний обсяг операцій з імпорту лікарських засобів та наявність валютних боргових зобов’язань зумовлюють чутливість Емітента до валютного ризику.

СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» продовжує збільшувати обсяги реалізації лікарських засобів як у натуральному, так і у грошовому вимірі. Чистий дохід за 9 міс. 2018 року склав 19 207,7 млн грн, що на 31,2% більше, ніж за аналогічний період попереднього року. Чистий прибуток збільшився на 42% і склав 186,8 млн грн. Нерозподілений прибуток зріс до 1 569,7 млн грн на 30.09.2018 р. Питома вага власного капіталу у структурі джерел фінансування Емітента становила 21%. Незважаючи на зростання обсягу боргу рівень боргового навантаження знизився і оцінюється як помірний, що відбулося за рахунок покращення фінансових результатів.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від СП «Оптіма-Фарм, ЛТД», в тому числі: фінансова звітність за 2015-2017 рр. та 9 міс. 2018 року, довідкова інформація про діяльність СП «Оптіма-Фарм, ЛТД», інформація про випуск облігацій серії А, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua