Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПАТ «ОКСІ БАНК» на рівні uaBBB

12.12.2018
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ «ОКСІ БАНК» на рівні uaBBB з прогнозом «стабільний». Рейтинг надійності банківських вкладів було підтверджено на рівні «4» (висока надійність).

ПАТ «ОКСІ БАНК» працює на фінансовому ринку з 1991 року та відноситься до групи банків з приватним капіталом відповідно до критеріїв розподілу банків на групи. Бенефіціарними власниками банківської установи є 2 фізичних особи – громадяни України. Статутний капітал установи становить 200 млн грн. ПАТ «ОКСІ БАНК» орієнтований переважно на обслуговування населення та МСБ, а його регіональна мережа покриває 5 областей (Львівська, Закарпатська, Харківська, Хмельницька та Київська області). Крім того, установа активно розвиває дистанційне обслуговування клієнтів і картковий бізнес.

Враховуючи формування додаткових резервів під активні операції у поточному році, а також через збільшення інших операційних витрат, чистий фінансовий результат установи за підсумками 9 місяців 2018 року був від’ємним (-2,1 млн. грн.). Фінансовий результат банку є досить чутливим до динаміки якості робочих активів, враховуючи їх концентрацію, не досить високий рівень резервування кредитного портфеля, а також можливу ревізію якості доходних активів.

Підтвердження рейтингів ПАТ «ОКСІ БАНК» обумовлено достатніми показниками капіталізації, високими показниками ліквідності й збалансованістю активів та пасивів за строками до погашення. Також Рейтингове агентство зазначає прийнятні показники якості робочих активів. У той же час, концентрація кредитного портфеля і депозитної бази банку в розрізі ключових клієнтів залишається істотною, що посилює чутливість ПАТ «ОКСІ БАНК» до ризику ліквідності. На рейтинги банківської установи також впливає збереження високої чутливості банківської системи до операційних ризиків, що зумовлено волатильністю законодавчого поля, складною ситуацією в економіці, а також обмеженими фінансовими можливостями населення і підприємств реального сектору.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «ОКСІ БАНК», в тому числі: фінансова звітність за підсумками 2015-2017 рр. і 9 місяців 2018 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтеся: 
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua