Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПрАТ «АСК «ІНГО Україна» на рівні uaAA

11.12.2018
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПрАТ «АСК «ІНГО Україна» на рівні uaAA, прогноз рейтингу «стабільний».

ПрАТ «АСК «ІНГО Україна» здійснює свою діяльність на страховому ринку понад 24 роки, надаючи послуги з 28 видів страхування (18 видів добровільного та 10 видів обов'язкового страхування). У лютому 2017 року згідно розпорядження Нацкомфінпослуг було зареєстровано небанківську фінансову групу «ІНГО» - до фінансової групи належать ПрАТ «АСК «ІНГО Україна» та ПрАТ «АСК «ІНГО Україна ЖИТТЯ». Протягом останніх років компанія демонструє високий темп розвитку, про що свідчать позиції ПрАТ «АСК «ІНГО Україна» серед понад 250 учасників страхового ринку України («non-life»). Так, за підсумками І півріччя 2018 року страховик посів 3 місце за розміром власного капіталу, 4 місце – за обсягом активів, страхових резервів та здійснених страхових виплат, а також 7 позицію за обсягом залучених страхових премій.

У минулому році відбулась зміна структури власності ПрАТ «АСК «ІНГО Україна» – у травні 2017 року одна з найбільших українських бізнес-груп Development Construction Holding (DCH) придбала 25% участі в капіталі страховика, а вже у жовтні збільшила свою частку до 99,99%. Кінцевим бенефіціаром виступає громадянин України – Ярославський Олександр Владиленович.

Обсяг отриманих компанією валових страхових премій протягом січня-вересня 2018 року становив 876,8 млн. грн., що на 13,7% перевищило показник за аналогічний період минулого року та обумовлено приростом надходжень за такими видами страхування, як КАСКО, ОСЦПВ, страхування майна, ядерних ризиків та медичне страхування. Обсяг здійснених страхових виплат за відповідний період становив 378,8 млн. грн. Рейтингове агентство зазначає високу якість операцій по вихідному перестрахуванню: понад 75% платежів з перестрахування припадає на іноземні страхові компанії, переважна більшість з яких має високий кредитний рейтинг, присвоєний міжнародними рейтинговими агентствами. Результат основної діяльності ПрАТ «АСК «ІНГО Україна» за підсумками січня-вересня 2018 року був позитивним та склав 3,6 млн. грн. У свою чергу, чистий прибуток компанії за вказаний період склав 23,5 млн. грн. (27,5 млн. грн. – за минулий рік).

Підтвердження рівня рейтингу Страховика обумовлено прийнятними показниками капіталізації, збалансованістю страхового портфеля, сильними ринковими позиціями, наявністю розгалужених каналів продажів, що сприяє стабільній динаміці надходжень страхових платежів. Також слід зазначити високі показники платоспроможності, високу якість і достатню диверсифікацію активів, якими представлені страхові резерви. В свою чергу, Рейтингове агентство зазначає істотну частку резерву заявлених, але не виплачених збитків, високе значення комбінованого показника збитковості, нестабільність операційного середовища, мінливість регуляторного поля, а також чутливість дохідної бази компанії до зміни ситуації в реальному секторі.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ «АСК «ІНГО Україна», в тому числі: фінансова звітність за 2015-2017 рр. та 9 місяців 2018 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь: 
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua