Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «АЛЬПАРІ БАНК» на рівні uaBBB+

06.12.2018
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ «АЛЬПАРІ БАНК» на рівні uaВВВ+ з прогнозом рейтингу «стабільний». Також було підтверджено рейтинг надійності банківських вкладів на рівні «4» (висока надійність).

АТ «АЛЬПАРІ БАНК» працює на фінансовому ринку з жовтня 2012 року та на поточний момент відноситься до групи банків з приватним капіталом. Єдиним акціонером є Бахтарі Хедаятоллах Муса. Враховуючи структуру ресурсної бази банку, та превалювання в неї власних коштів, показники ефективності діяльності зберігаються на достатньому рівні. Разом з цим, приймаючи до уваги збільшення адміністративних витрат, пов’язаних з розвитком установи (в тому числі витрати на маркетинг, рекламу, розробку та впровадження програмного забезпечення тощо), діяльність банку за підсумками 9 місяців 2018 року була збитковою – від’ємний фінансовий результат за вказаний період становив 3,6 млн грн.

Підтвердження рейтингів АТ «АЛЬПАРІ БАНК» обумовлено нарощенням статутного капіталу та масштабів діяльності, високими показниками ліквідності та прийнятними показниками ефективності діяльності. В свою чергу, Рейтингове агентство зазначає обмежені джерела операційного доходу, слабкі ринкові позиції та незначну клієнтську базу, що зумовлює наявність концентрації кредитного портфеля та зобов'язань за основними контрагентами. Також на рейтинги банківської установи впливає збереження високої чутливості банківської системи до операційних ризиків, що зумовлено волатильністю законодавчого поля, складною ситуацією в економіці, введенням правового режиму воєнного стану в окремих регіонах України, а також обмеженими фінансовими можливостями населення і підприємств реального сектору.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «АЛЬПАРІ БАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2015-2017 рр. та 9 місяців 2018 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua