Друк

IBI-Rating визначило рейтинг фінансової стійкості ПрАТ «УПСК» на рівні uaAAifr

15.11.2018
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про визначення рейтингу фінансової стійкості Приватного акціонерного товариства «Українська пожежно-страхова компанія» на рівні uaAAifr, прогноз рейтингу «стабільний».

ПрАТ «УПСК» працює на ринку страхування з 1992 року. Мажоритарним акціонером і Головою наглядової ради виступає Михайлов Олександр Михайлович, якому належить 61,74% акцій. Страховик є членом Моторного (транспортного) страхового бюро України та має 36 ліцензій на здійснення страхової діяльності (20 видів добровільного страхування, 16 видів - обов'язкового страхування). Незважаючи на високу конкуренцію на страховому ринку України, ПрАТ «УПСК» демонструє відносно стабільні позиції серед понад 250 учасників страхового ринку (non-life), входячи в ТОП 20 лідерів ринку за основними показниками: обсягом страхових резервів, активів, власного капіталу та залучених премій. За обсягами залучених премій за договорами ОСЦПВ протягом останніх років компанія стабільно входить до складу 5 найбільших учасників страхового ринку України. Страховик має досить розвинену регіональну мережу, яка представлена в усіх областях України. Додатково компанія представлена близько 1000 точками продажів страхових продуктів та центрів обслуговування клієнтів.

До позитивних факторів діяльності страховика слід віднести суттєвий запас активів, якими можуть бути представлені страхові резерви. Причому структура активів, якими представлені страхові резерви, оцінюється як добра. Додатково слід зазначити, що диверсифікація банківських вкладів в розрізі банківських установ (в тому числі державних) є доброю, вказаним банкам присвоєно кредитні рейтинги, які відповідають високому інвестиційному рівню за національною рейтинговою шкалою. В свою чергу, збільшення адміністративних витрат і витрат на реалізацію послуг (витрати на агентські винагороди та посередницькі послуги, витрати на рекламу тощо) негативно позначається на показниках ефективності діяльності – чистий фінансовий результат за підсумками 9 місяців 2018 року був від’ємним та становив (-)14,9 млн грн.

Визначений рівень рейтингу фінансової стійкості ПрАТ «УПСК» обумовлений прийнятними показниками капіталізації та платоспроможності, високою якістю та достатньою диверсифікацією активів, якими представлені страхові резерви. В свою чергу, Рейтингове агентство зазначає збиткову основну діяльність компанії, високе значення комбінованого показника збитковості, нестабільність операційного середовища, мінливість регуляторного поля, а також чутливість дохідної бази компанії до зміни ситуації в реальному секторі. Разом з цим, слід зазначити добру якість операцій з перестрахування ризиків, високу якість врегулювання страхових випадків, наявність широкої клієнтської бази, високий рівень пролонгації договорів страхування, а також добре розвинені канали продажів, що сприяє стабільній динаміці надходжень страхових платежів.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ «УПСК», в тому числі: фінансова звітність за 2015-2017 рр. та 9 місяців 2018 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua