Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг Акціонерної страхової компанії «ОМЕГА» на рівні uaBBB+

16.10.2018
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу Акціонерної страхової компанії «ОМЕГА» на рівні uaBBB+, прогноз рейтингу «стабільний».

Приватне акціонерне товариство «Акціонерна страхова компанія «ОМЕГА» працює на страховому ринку з 1994 року. Свою діяльність страховик здійснює на підставі 24 ліцензій – 7 обов'язкових і 17 добровільних видів страхування. Центральний офіс компанії розташований в місті Києві за адресою вул. Обсерваторна, 17А. В аналізованому періоді було проведено оптимізацію регіональної мережі – було закрито понад 10 регіональних підрозділів. У свою чергу, ведеться активна робота щодо відкриття нових точок продажу страхових послуг з метою диверсифікації страхового портфеля та нарощення питомої ваги інших видів страхування, ніж ОСЦПВ (згідно з новою стратегією розвитку компанії).

За підсумками І півріччя 2018 року АСК «ОМЕГА» залучила страхових платежів на загальну суму 48,8 млн грн, що на 11% поступається показнику за підсумками аналогічного періоду минулого року, та зумовлено переважно частковим скороченням обсягу премій за полісами ОСЦПВ. Втім, основним напрямом надходжень страхових платежів зберігається саме транспортний портфель (ОСЦПВ та КАСКО), який формує понад 2/3 всіх надходжень. Поступово зростає частка медичного страхування, яка за підсумками січня-червня поточного року становила майже 14% портфеля. За підсумками січня-червня 2018 року АСК «ОМЕГА» здійснила страхові виплати на загальну суму 33,6 млн. грн., що на 43% перевищило виплати за аналогічний період минулого року. Чистий фінансовий результат страховика у І півріччі поточного року був від’ємним та становив (-)2,4 млн. грн.

Підтверджений рівень кредитного рейтингу страховика обумовлений високими показниками капіталізації, прийнятною структурою та диверсифікацією активів, якими представлені страхові резерви, а також високими показниками платоспроможності – станом на кінець І півріччя 2018 року фактичний запас платоспроможності перевищував нормативний більш, ніж в 20 разів. В свою чергу, Рейтингове агентство звертає увагу на значний обсяг інвестицій в цінні папери з обмеженою ліквідністю, що посилює уразливість до ринкового ризику та обумовлює суттєві коливання фінансового результату; збиткову основну діяльність; високе значення комбінованого показника збитковості; нестабільність операційного середовища, мінливість регуляторного поля, а також чутливість дохідної бази компанії до зміни ситуації в реальному секторі.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АСК «ОМЕГА», в тому числі: фінансова звітність за 2015-2017 рр. та І півріччя 2018 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua