Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПрАТ «СК «РАРИТЕТ» на рівні uaA

05.10.2018
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу ПрАТ «СК «РАРИТЕТ» на рівні uaA, прогноз рейтингу «стабільний».

ПрАТ «СК «РАРИТЕТ» здійснює страхову діяльність з 1999 року. Акціонерами компанії виступають 4 фізичні особи – резиденти України. Свою діяльність страховик здійснює на підставі 17 ліцензій (5 обов'язкових і 12 добровільних видів страхування). Послуги страхування надаються через головний офіс у м. Київ та агентську мережу, яка налічує 150 агентів у 10 областях України. За підсумками січня-червня 2018 року ПрАТ «СК «РАРИТЕТ» залучило страхових платежів на загальну суму 33,7 млн. грн., що майже на 20% перевищило показник аналогічного періоду минулого року. Пріоритетним для компанії видом страхування виступає медичне страхування. За підсумками І півріччя 2018 року було здійснено страхові виплати на загальну суму 21,5 млн грн. Основна діяльність страховика у аналізованому періоді була збитковою – результат основної діяльності за І півріччя 2018 року склав (-)0,9 млн грн. В свою чергу, чистий збиток за вказаний період становив 1,4 млн грн.

Підтвердження рейтингу обумовлено достатньою диверсифікацією активів, якими представлені страхові резерви, високими показниками капіталізації та платоспроможності – станом на 01.07.2018 р. фактичний запас платоспроможності перевищував нормативний у понад 4 рази. Разом з цим, діяльності компанії притаманна концентрація страхового портфеля за видами страхування, скорочення власного капіталу внаслідок отримання збитку від операцій з цінними паперами, а також від’ємний фінансовий результат від основної діяльності. Також на рейтинг страхової компанії впливає нестабільність операційного середовища, мінливість регуляторного поля, а також чутливість дохідної бази компанії до зміни ситуації в реальному секторі.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ «СК «РАРИТЕТ», в тому числі: фінансова звітність за 2015-2017 рр. та І півріччя 2018 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент 
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua