Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг облігацій ПрАТ «СК «ДІМ СТРАХУВАННЯ» серії A на рівні uaBBB– зі збереженням «негативного» прогнозу

12.09.2018
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу облігацій ПрАТ «СК «ДІМ СТРАХУВАННЯ» серії A на рівні uaBBB–, прогноз рейтингу «негативний». Рейтинг збережено в Контрольному списку.

ПрАТ «СК «ДІМ СТРАХУВАННЯ» працює на ринку страхування з 1994 року та є правонаступником ПрАТ «СК «ДНІПРОІНМЕД». Акціонерами страхової компанії виступають 11 фізичних осіб – резиденти України, частка жодного з яких не перевищує 10% статутного капіталу. Страхова компанія є членом Моторного (транспортного) страхового бюро України та здійснює свою діяльність на підставі 24 ліцензій – 8 обов'язкових і 16 добровільних видів страхування.

За підсумками І півріччя 2018 року ПрАТ «СК «ДІМ СТРАХУВАННЯ» залучило страхових платежів на загальну суму понад 40,5 млн. грн., що на 45% поступається показнику аналогічного періоду минулого року та обумовлено скороченням надходжень за більшістю видів страхування, послуги з яких надає компанія. Пріоритетними видами страхування для компанії в аналізованому періоді виступало медичне та автострахування. Страхові виплати за січень-червень поточного року становили 17,2 млн. грн., з яких майже 2/3 припадає на відшкодування за договорами медичного страхування. Основна діяльність страховика зберігається прибутковою; чистий фінансовий результат також є додатним, втім незначним – чистий прибуток компанії за підсумками І півріччя поточного року склав 50 тис. грн.

Рішення про випуск іменних відсоткових незабезпечених облігацій серії А на загальну суму 100 млн. грн. було прийнято 16 липня 2011 року на загальних зборах акціонерів страхової компанії. Строк погашення облігацій – 28.07.2021 р. Мета емісії облігацій – розширення територіальних підрозділів, агентської мережі, запровадження корпоративної IT-системи та розроблення та впровадження нових страхових продуктів. Станом на початок липня 2018 року облігації було розміщено на суму 18,2 млн. грн.

Підтвердження кредитного рейтингу облігацій обумовлено достатніми показниками капіталізації та платоспроможності (станом на 01.07.2018 р. фактичний запас платоспроможності перевищував нормативний майже у 3 рази); прийнятною диверсифікацією страхового портфеля та активів, якими представлені страхові резерви. В свою чергу, Рейтингове агентство зазначає чутливість компанії до пруденційних ризиків; низьку диверсифікацію операцій з вихідного перестрахування; нестабільність операційного середовища, мінливість регуляторного поля, а також чутливість дохідної бази компанії до зміни ситуації в реальному секторі.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ «СК «ДІМ СТРАХУВАННЯ», в тому числі: фінансова звітність за 2015-2017 рр. та І півріччя 2018 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua