Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПАТ «ОКСІ БАНК» на рівні uaBBB

02.07.2018
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ «ОКСІ БАНК» на рівні uaBBB з прогнозом «стабільний». Рейтинг надійності банківських вкладів було підтверджено на рівні «4» (висока надійність).

ПАТ «ОКСІ БАНК» працює на фінансовому ринку з 1991 року та відноситься до групи банків з приватним капіталом відповідно до критеріїв розподілу банків на групи. Бенефіціарними власниками банківської установи є 2 фізичних особи – громадяни України. Статутний капітал установи становить 200 млн грн. ПАТ «ОКСІ БАНК» орієнтований переважно на обслуговування населення та МСБ, а його регіональна мережа покриває 5 областей (Львівська, Закарпатська, Харківська, Хмельницька та Київська області). Крім того, установа активно розвиває дистанційне обслуговування клієнтів і картковий бізнес.

За рахунок погашення частки наданих кредитів у минулому році було розформовано частку резервів під активні операції (2,4 млн грн), що, в свою чергу, сприяло позитивному фінансовому результату за цей період – чистий прибуток ПАТ «ОКСІ БАНК» за підсумками 2017 року склав 475 тис. грн, що дещо поступається результату 2016 року. В свою чергу, враховуючи формування додаткових резервів під активні операції на початку поточного року, а також через збільшення інших операційних витрат, чистий фінансовий результат у І кварталі 2018 року був від’ємним (-755 тис. грн). Фінансовий результат банківської установи є досить чутливим до динаміки якості робочих активів, враховуючи їх концентрацію, не досить високий рівень резервування кредитного портфеля, а також можливу ревізію якості доходних активів.

Підтвердження рейтингів ПАТ «ОКСІ БАНК» обумовлено достатніми показниками капіталізації, високими показниками ліквідності й збалансованістю активів та пасивів за строками до погашення. Також Рейтингове агентство зазначає прийнятні показники якості робочих активів. У той же час, концентрація кредитного портфеля і депозитної бази банку в розрізі ключових клієнтів залишається істотною, що посилює чутливість ПАТ «ОКСІ БАНК» до ризику ліквідності. На рейтинги банківської установи також впливає збереження складної ситуації в економіці, що обмежує фінансові можливості населення і підприємств реального сектора та негативно впливає на рівень довіри до банківських установ.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «ОКСІ БАНК», в тому числі: фінансова звітність за підсумками 2015-2017 рр. і 3 місяці 2018 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua