Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг облігацій ТОВ «СВАРОГ-ДНІСТЕР»

11.07.2018
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу відсоткових облігацій ТОВ «СВАРОГ-ДНІСТЕР» серії A на рівні uaBBB з прогнозом «стабільний». Облігації номінальною вартістю 100 млн грн з погашенням у 2023 році випущено для оплати послуг за отримання сільськогосподарських послуг, фінансування придбання засобів захисту рослин, мінеральних добрив, насіння, а також повернення зворотної фінансової допомоги.

ТОВ «СВАРОГ-ДНІСТЕР» входить до складу однієї з провідних за ефективністю рослинництва агропромислових корпорацій України – «Сварог Вест Груп». Земельний банк корпорації становить 80 тис. га, основними культурами є зернові, зернобобові та цукровий буряк. В ході рейтингового процесу агентство IBI-Rating враховувало входження ТОВ «СВАРОГ-ДНІСТЕР» до складу «Сварог Вест Груп», проте кредитний рейтинг облігацій підтримується кредитоспроможністю лише самого Емітента (без врахування консолідованих фінансових показників).

Площа оброблюваних ТОВ «СВАРОГ-ДНІСТЕР» сільськогосподарських угідь у Хмельницькій області становить 6,24 тис. га. Діяльність Емітента, як і решти сільськогосподарських підприємств, має сезонний характер та чутлива до впливу природно-кліматичних умов.

За підсумками 2017 року чистий дохід ТОВ «СВАРОГ-ДНІСТЕР» склав 146 439 тис. грн, а чистий прибуток – 2 373 тис. грн. За 3 міс. 2018 року отримано 32 044 тис. грн чистого доходу, що на 83,6% більше, порівняно з І кварталом 2017 року. Підсумком діяльності став чистий збиток у розмірі 9 219 тис. грн, оскільки операційний прибуток не покривав фінансові витрати за розміщеними облігаціями. Зважаючи на довгостроковість боргу (погашення облігацій відбуватиметься у 2023 році, а пред’явлення до дострокового викупу не передбачено умовами випуску), боргове навантаження Емітента оцінюється як прийнятне.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «СВАРОГ-ДНІСТЕР», в тому числі: фінансова звітність за 2015 2017 рр. та 3 міс. 2018 року, параметри випуску облігацій серії А, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua