Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг облігацій ТОВ «АГРОФІРМА «ОРШІВСЬКА»

11.07.2018
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу відсоткових облігацій ТОВ «АГРОФІРМА «ОРШІВСЬКА» серії A на рівні uaBBB з прогнозом «стабільний». Облігації номінальною вартістю 100 млн грн випущено для фінансування засобів захисту рослин, мінеральних добрив, насіння, а також для оплати сільськогосподарських послуг.

ТОВ «АГРОФІРМА «ОРШІВСЬКА» входить до складу однієї з провідних за ефективністю рослинництва агропромислових корпорацій України – «Сварог Вест Груп». Земельний банк корпорації становить 80 тис. га, основними культурами є зернові, зернобобові та цукровий буряк. В ході рейтингового процесу агентство IBI-Rating враховувало входження ТОВ «АГРОФІРМА «ОРШІВСЬКА» до складу «Сварог Вест Груп», проте кредитний рейтинг облігацій підтримується кредитоспроможністю лише самого Емітента (без врахування консолідованих фінансових показників).

Площа оброблюваних ТОВ «АГРОФІРМА «ОРШІВСЬКА» сільськогосподарських угідь у Чернівецькій області становить близько 4,05 тис. га. Діяльність Емітента, як і решти сільськогосподарських підприємств, має сезонний характер та чутлива до впливу природно-кліматичних умов.

За результатами 2017 року ТОВ «АГРОФІРМА «ОРШІВСЬКА» отримано 175 065 тис. грн чистого доходу, що у 2,3 рази більше, порівняно з попереднім роком, підсумком діяльності став чистий прибуток у розмірі 7 991 тис. грн. Чистий дохід за 3 міс. 2018 року склав 7 310 тис. грн, що на 17,1% менше, порівняно з аналогічним періодом попереднього року. Фінансовий результат від операційної діяльності за І квартал 2018 року не покривав фінансові витрати періоду, що зумовило збитковість діяльності – чистий збиток склав 417 тис. грн. Враховуючи довгостроковість значної частини боргу (умови випуску облігацій не передбачають можливості пред’явлення до дострокового викупу), рівень боргового навантаження Емітента оцінюється як прийнятний.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «АГРОФІРМА «ОРШІВСЬКА», в тому числі: фінансова звітність за 2015 2017 рр. і 3 міс. 2018 року, параметри випуску облігацій серії А, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua