Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг облігацій ТОВ «ЄВРАЗІЯ СЕРВІС» на рівні uaBBB

11.07.2018
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу відсоткових облігацій ТОВ «ЄВРАЗІЯ-СЕРВІС» серії A на рівні uaBBB з прогнозом «стабільний». Облігації номінальною вартістю 50 млн грн з погашенням у 2023 році випущено для фінансування придбання мінеральних добрив та засобів захисту рослина, а також для оплати сільськогосподарських послуг.

ТОВ «ЄВРАЗІЯ-СЕРВІС» входить до складу однієї з провідних за ефективністю рослинництва агропромислових корпорацій України – «Сварог Вест Груп». Земельний банк корпорації становить 80 тис. га, основними культурами є зернові, зернобобові та цукровий буряк. В ході рейтингового процесу агентство IBI-Rating враховувало входження ТОВ «ЄВРАЗІЯ-СЕРВІС» до складу «Сварог Вест Груп», проте кредитний рейтинг облігацій підтримується кредитоспроможністю лише самого Емітента (без врахування консолідованих фінансових показників).

Площа оброблюваних ТОВ «ЄВРАЗІЯ-СЕРВІС» сільськогосподарських угідь у Хмельницькій області становить 2,74 тис. га. Діяльність Емітента, як і решти сільськогосподарських підприємств, має сезонний характер та чутлива до впливу природно-кліматичних умов.

Чистий дохід ТОВ «ЄВРАЗІЯ-СЕРВІС» за 2017 рік склав 73 193 тис. грн, що на 31,8% менше, порівняно з попереднім роком. Підсумком діяльності за 2017 рік став чистий прибуток у розмірі 10 854 тис. грн. За підсумками 3 міс. 2018 року чистий дохід Емітента склав 278 тис. грн, проти 3 565 тис. грн за аналогічний період попереднього року. Діяльність ТОВ «ЄВРАЗІЯ-СЕРВІС» за результатами 3 міс. 2018 року була збитковою, при цьому обсяг чистого збитку знизився, порівняно з І кварталом 2017 року, на 20,5% і склав 3 857 тис. грн Збитковість діяльності була зумовлена значним обсягом фінансових витрат за розмішеними облігаціями. Борг Емітента формується виключно зобов’язаннями за відсотковими облігаціями Враховуючи довгостроковий характер боргових зобов’язань (погашення облігацій припадає на 2023 рік, а можливість пред’явлення до дострокового викупу не передбачена), рівень боргового навантаження оцінюється як помірний.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «ЄВРАЗІЯ-СЕРВІС», в тому числі: фінансова звітність за 2015 2017 рр. та 3 міс. 2018 року, параметри випуску облігацій серії А, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua