Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПрАТ «АСК «ІНГО Україна» на рівні uaAA

20.06.2018
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПрАТ «АСК «ІНГО Україна» на рівні uaAA, прогноз рейтингу «стабільний».

Підтвердження рівня рейтингу Страховика обумовлено прийнятними показниками капіталізації, збалансованістю страхового портфеля, сильними ринковими позиціями, наявністю розгалужених каналів продажів, що сприяє стабільній динаміці надходжень страхових платежів. Також слід зазначити високі показники платоспроможності, високу якість і достатню диверсифікацію активів, якими представлені страхові резерви. В свою чергу, Рейтингове агентство зазначає істотну частку резерву заявлених, але не виплачених збитків, високе значення комбінованого показника збитковості, а також збереження складної ситуації в економіці, що обмежує фінансові можливості населення і підприємств реального сектору та негативно впливає на рівень довіри до фінансових установ.

Обсяг статутного капіталу ПрАТ «АСК «ІНГО Україна» упродовж аналізованого періоду не змінився й залишився у розмірі 305,54 млн грн. В свою чергу, у минулому році відбулась зміна структури власності ПрАТ «АСК «ІНГО Україна» – у травні 2017 року одна з найбільших українських бізнес-груп Development Construction Holding (DCH) придбала 25% участі в капіталі страховика, а вже у жовтні збільшила свою частку до 99,99%. Кінцевим бенефіціаром виступає громадянин України – Ярославський Олександр Владиленович. Після зміни структури власності суттєвих змін в діяльності компанії не відбулось – страхова компанія і надалі працює під брендом «ІНГО Україна» та дотримується стратегії прибуткового зростання.

Протягом останніх років ПрАТ «АСК «ІНГО Україна» демонструє високий темп розвитку, про що свідчать позиції компанії серед 271 учасника страхового ринку України («non-life»). Так, за підсумками 2017 року Страховик посів 3 місце за розміром власного капіталу та здійснених страхових виплат, 4 місце за обсягом сформованих страхових резервів, а також 2 місце – за розміром активів. За підсумками минулого року за обсягом отриманих страхових премій ПрАТ «АСК «ІНГО Україна» подолало позначку в 1 млрд грн, що є найвищим результатом за історію існування компанії. У І кварталі поточного року обсяг отриманих валових страхових премій становив 242,4 млн грн, що на 13,5% перевищило показник за аналогічний період минулого року та обумовлено приростом надходжень за такими видами страхування, як КАСКО, ОСЦПВ, страхування майна та медичне страхування. На відміну від попередніх періодів, результат основної діяльності ПрАТ «АСК «ІНГО Україна» за підсумками січня-березня 2018 року був позитивним та склав 3,6 млн грн. У свою чергу, чистий фінансовий результат за вказаний період був від’ємним (-) 4 млн грн.

За підсумками минулого року компанія спрацювала з прибутком у розмірі 27,5 млн грн. Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ «АСК «ІНГО Україна», в тому числі: фінансова звітність за 2015-2017 рр. та 3 місяці 2018 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua