Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПАТ «БТА БАНК» на рівні uaA

05.04.2018
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ «БТА БАНК» на рівні uaA зі зміною прогнозу з «стабільного» на «у розвитку». Рейтинг надійності банківських вкладів підтверджено на рівні «5» (відмінна надійність).

ПАТ «БТА БАНК» працює на ринку банківських послуг з 1992 року та відноситься до групи банків іноземних банківських груп відповідно до критеріїв розподілу банків на групи. У липні 2017 року АТ «БТА Банк» (Казахстан) сконцентрував 100% участі в капіталі Банку. Кінцевим бенефіціаром виступає громадянин Республіки Казахстан – Ракішев Кенес, якому належить 93,285% акцій АТ «БТА Банк» (Казахстан). Ринкова частка банку протягом 2017 року помітно скоротилась – станом на початок поточного року серед 84 банківських установ ПАТ «БТА БАНК» посідав 49 позицію за розміром активів (проти 38 станом на 01.01.2017 р.), 66 – за розміром коштів юридичних осіб та коштів населення, 31 – за розміром балансового капіталу, а також 78 місце – за фінансовим результатом. Станом на початок поточного року банк обслуговував 11,8 тис. клієнтів, з яких 10,1 тис. фізичних осіб.

Наприкінці 2017 року та у І кварталі поточного року Банком було проведено ряд заходів, що призвело до перегрупування у структурі балансу та вплинуло на рівень економічних нормативів. Зокрема було здійснено продаж інвестиційної нерухомості (два бізнес-центри у м. Київ, від послуг з оренди яких Банк раніше отримував основну частку доходів), погашені запозичення від материнського банку, зменшено запозичення від клієнтів та проведено переоцінку активів. Як наслідок, регулятивний капітал установи за вказаний період суттєво скоротився та станом на 01.01.2018 р. склав 869 млн грн. Разом з цим, слід зазначити, що достатність та розмір регулятивного капіталу відповідає встановленим вимогам Регулятора, а значення нормативів ліквідності свідчить про високу здатність ПАТ «БТА БАНК» розраховуватись за власними зобов’язаннями – фактичні значення нормативів Н4, Н5 та Н6 станом на початок поточного року становили понад 120%. 

Рейтинги банку підтримуються достатніми показниками капіталізації, диверсифікацією ресурсної бази у розрізі кредиторів, а також високими показниками ліквідності. Разом з цим, Рейтингове агентство зазначає низькі значення показників ефективності основної діяльності, а також збереження складної ситуації в економіці, що обмежує фінансові можливості населення і підприємств реального сектору та негативно впливає на рівень довіри до банківських установ.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «БТА БАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2015-2017 рр., інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua