Друк

IBI-Rating оновило кредитний рейтинг облігацій ТОВ «Розтоцьке»

14.02.2018
IBI-Rating повідомляє про зниження довгострокового кредитного рейтингу іменних відсоткових незабезпечених облігацій ТОВ «Розтоцьке» серії А (обсяг випуску 430 млн грн з погашенням у серпні 2019 року) з рівня uaBBB-, прогноз «негативний» до рівня uaBB+, прогноз «стабільний».

Перегляд зумовлений зниженням рівня інформаційної відкритості Емітента, що не дозволяє підтримувати кредитний рейтинг на інвестиційному рівні.

Діяльність ТОВ «Розтоцьке», як і решти вітчизняних сільськогосподарських підприємств, має високу чутливість до впливу природно-кліматичних умов. Також слід відмітити сезонність діяльності Емітента, що зумовлює коливання оборотного капіталу.

Чистий дохід ТОВ «Розтоцьке» за 9 міс. 2017 року склав 50,3 млн грн, що у 2,1 рази більше, ніж за аналогічний період попереднього року. При цьому прибуток від операційної діяльності знизився у 2,2 рази – до 6,55 млн грн. Підсумком діяльності за 9 міс. 2017 року став чистий прибуток у розмірі 1,3 млн грн, проти 0,9 млн грн чистого збитку за аналогічний період попереднього року.

Більшість показників рентабельності (за винятком рентабельності продажів) були нижчими, порівняно з аналогічним періодом попереднього року. Борг ТОВ «Розтоцьке» формується виключно зобов’язаннями за відсотковими облігаціями серії А, обсяг яких на кінець вересня 2017 року, як і на початок року, становив 49,9 млн грн. Боргові зобов’язання обліковуються у складі довгострокових зобов’язань, при цьому умови випуску передбачають можливість пред’явлення облігацій до дострокового викупу.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «Розтоцьке», в тому числі: фінансова звітність за 2014-2016 рр. та 9 міс. 2017 року, параметри випуску облігацій серії A, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua