Друк

IBI-Rating оновило кредитний рейтинг ПАТ «Укрзалізниця»

16.01.2018
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу ПАТ «Укрзалізниця» на рівні uaВВ зі зміною прогнозу з «у розвитку» на «позитивний».

Перегляд кредитного рейтингу облігацій зумовлений погашенням значного обсягу відсоткових облігацій, а також позитивною динамікою фінансових результатів. За даними консолідованої фінансової звітності, складеної за МСФЗ, чистий дохід ПАТ «Укрзалізниця» за 9 міс. 2017 року збільшився, порівняно з аналогічним періодом попереднього року, на 11,1% – до 53 519,9 млн грн. Результатом діяльності став чистий прибуток у розмірі 80,4 млн грн, тоді як протягом кількох попередніх років діяльність була збитковою.

Фінансування діяльності ПАТ «Укрзалізниця» здійснюється у тому числі за рахунок позикових коштів, переважна більшість з яких номінована в іноземній валюті. Чутливість до валютного ризику частково знижується наявністю валютної виручки від транзитних перевезень. За кількома банківськими кредитами триває реструктуризація, що наразі є ключовим фактором, що обмежує рівень довгострокового кредитного рейтингу Емітента.

ПАТ «Укрзалізниця» утворено на базі Державної адміністрації залізничного транспорту, підприємств та установ залізничного транспорту загального користування, які реорганізовуються шляхом злиття. ПАТ «Укрзалізниця» – природний монополіст з залізничних транспортних перевезень на території України, що забезпечує стабільний грошовий потік від операційної діяльності. При цьому Товариство залежить від державного регулювання, насамперед, встановлення тарифів на перевезення. Зберігається потреба в значних обсягах капіталовкладень в оновлення рухомого складу ПАТ «Укрзалізниця», зважаючи на високу зношеність.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «Укрзалізниця», в тому числі: фінансова звітність за 2015-2016 рр. та 9 міс. 2017 року, довідкова інформація про діяльність ПАТ «Укрзалізниця», інформація про випуски відсоткових облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua