Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПрАТ «АСК «ІНГО Україна» на рівні uaAA

05.01.2018
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПрАТ «АСК «ІНГО Україна» на рівні uaAA, прогноз рейтингу «стабільний».

Підтвердження рівня рейтингу Страховика обумовлено прийнятними показниками капіталізації, збалансованістю страхового портфеля, сильними ринковими позиціями, наявністю розгалужених каналів продажів, що сприяє стабільній динаміці надходжень страхових платежів. Також слід зазначити високі показники платоспроможності, високу якість і достатню диверсифікацію активів, якими представлені страхові резерви. В свою чергу, Рейтингове агентство зазначає істотну частку резерву заявлених, але не виплачених збитків, високе значення комбінованого показника збитковості, а також збереження складної ситуації в економіці, що обмежує фінансові можливості населення і підприємств реального сектору та негативно впливає на рівень довіри до фінансових установ.

Обсяг статутного капіталу ПрАТ «АСК «ІНГО Україна» упродовж січня-вересня 2017 року не змінився й залишався у розмірі 305,54 млн грн. В свою чергу, в аналізованому періоді відбулась зміна структури власності ПрАТ «АСК «ІНГО Україна» – у травні 2017 року одна з найбільших українських бізнес-груп Development Construction Holding (DCH) придбала 25% участі в капіталі страховика, а вже у жовтні збільшила свою частку до 99,99%. Кінцевим бенефіціаром виступає громадянин України – Ярославський Олександр Владиленович.

Протягом останніх декількох років ПрАТ «АСК «ІНГО Україна» демонструє високий темп розвитку, про що свідчать позиції компанії серед понад 260 учасників страхового ринку України («non-life»). Так, за підсумками І півріччя 2017 року Страховик посів 3 місце за розміром власного капіталу, сформованих страхових резервів, а також 2 місце – за розміром активів.

За підсумками 9 місяців 2017 року ПрАТ «АСК «ІНГО Україна» отримало страхових премій на суму 771,4 млн грн, що на 17,1% перевищило відповідний показник за аналогічний період 2016 року. У свою чергу, за підсумками січня-вересня 2017 року страховиком було здійснено страхові виплати на суму 341,7 млн грн (проти 255,2 млн грн за підсумками січня-вересня 2016 року). Чистий прибуток страхової компанії за підсумками 9 місяців 2017 року склав 8,7 млн грн.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ «АСК «ІНГО Україна», в тому числі: фінансова звітність за 2014-2016 рр. та 9 місяців 2017 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua