Друк

IBI-Rating підтвердило рейтинг фінансової стійкості ПАТ «НАСК «ОРАНТА» на рівні uaAA–ifr

02.01.2018
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження рейтингу фінансової стійкості ПАТ «НАСК «ОРАНТА» на рівні uaAA–ifr, прогноз рейтингу змінено на «стабільний».

Підтвердження рівня рейтингу фінансової стійкості ПАТ «НАСК «ОРАНТА» обумовлено входженням Компанії в число найбільших учасників страхового ринку України, зростанням питомої ваги високоліквідних активів у категоріях активів, якими представлені страхові резерви, зменшенням чутливості Страховика до ринкового ризику внаслідок скорочення інвестицій в цінні папери, а також достатніми показниками платоспроможності. Також Рейтингове агентство зазначає стабільну динаміку зароблених страхових премій та відсутність боргового навантаження у вигляді банківських позик або заборгованості за розміщеними борговими цінними паперами. В свою чергу, має місце невисока диверсифікація страхового портфеля, збиткова діяльність за підсумками 9 місяців 2017 року, висока частка резервів заявлених, але не виплачених збитків, у загальних страхових резервах, а також високе значення комбінованого показника збитковості.

ПАТ «НАСК «ОРАНТА» є правонаступницею Укрдержстраху, заснованого 25 листопада 1921 року. У 1993 році Укрдержстрах було перетворено на Відкрите акціонерне товариство Національна акціонерна страхова компанія «Оранта», засновником якого, з боку Держави, виступив Фонд державного майна України. У 2007 році Фонд державного майна України продав інвесторові останній пакет акцій, що перебував у державній власності. Станом на 01.10.2017 р. акціонерами ПАТ «НАСК «ОРАНТА», які мають понад 10% акцій, виступають АТ «БТА Банк» (Казахстан - 35,17% акцій), а також компанія, що зареєстрована в республіці Кіпр – БЕКВУД ХОЛДІНГС ЛІМІТЕД (13,74%).

Свою діяльність страховик здійснює на підставі 33 ліцензій – 15 обов’язкових і 18 добровільних видів страхування. За підсумками І півріччя 2017 року ПАТ «НАСК «ОРАНТА» займало такі позиції серед 264 учасників ринку страхування (non-life): активи – 13 місце; власний капітал – 14 місце; страхові премії та виплати – 12 місце; страхові резерви – 11 місце. Крім того, ПАТ «НАСК «ОРАНТА» стабільно посідає першу позицію за обсягом страхових премій з обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Чистий збиток страховика за підсумками січня-вересня 2017 року склав 3 млн грн.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «НАСК «ОРАНТА», в тому числі: фінансова звітність за 2014-2016 рр. та 9 місяців 2017 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua