Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПАТ «СБЕРБАНК» на рівні uaAA+

12.12.2017
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ «СБЕРБАНК» на рівні uaAA+ з прогнозом «негативний» та збереженням рейтингу в Контрольному списку. Також було підтверджено рейтинг надійності банківських вкладів на рівні «5+» (відмінна надійність).

Підтвердження рейтингів ПАТ «СБЕРБАНК» обумовлено високими показниками операційної ефективності, міцними ринковими позиціями, а також диверсифікацією напрямів інвестування коштів та джерел залучення ресурсів. Окрім того, при оновленні рейтингів було враховано значний обсяг фінансування від пов’язаних структур, що, на думку Рейтингового агентства, збережеться навіть після зміни власників банку. В той же час, зберігається концентрація клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками, що разом із значним обсягом негативно-класифікованих активів підвищує уразливість до кредитного ризику. Також на рейтинги банку впливає збереження складної ситуації в економіці, очікувана зміна власників банківської установи та невизначеність стратегії розвитку.

Збереження кредитного рейтингу в Контрольному списку пов’язане з введенням в дію Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 березня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» щодо українських банків з російським державним капіталом. Протягом аналізованого періоду декілька потенційних інвесторів надавали в Національний банк України документи щодо погодження змін власників ПАТ «СБЕРБАНК». За різними причинами змін власників не відбулось і станом на початок грудня 2017 року процес пошуку інвесторів триває.

ПАТ «СБЕРБАНК» є системною банківською установою. Банк утримує міцні ринкові позиції та обслуговує як населення, так і підприємства різних галузей економіки в різних регіонах країни. Капіталізація банку підтримується на помірному рівні, враховуючи наявність узгодженого з НБУ графіку покращення капіталізації. У поточному році вплив витрат на формування резервів за активними операціями на фінансовий результат ПАТ «СБЕРБАНК» був помірним – основну частку резервів було сформовано в попередніх роках. На відміну від попередніх періодів, у 2017 році банківська установа вийшла на прибуткову діяльність – чистий прибуток ПАТ «СБЕРБАНК» за січень-вересень поточного року склав майже 104 млн грн.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «СБЕРБАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2014-2016 рр. та 9 місяців 2017 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua