Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПрАТ «СТРАХОВА КОМПАНІЯ «САЛАМАНДРА-УКРАЇНА» на рівні uaВВВ

29.09.2017
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПрАТ «СТРАХОВА КОМПАНІЯ «САЛАМАНДРА-УКРАЇНА» на рівні uaВВВ, прогноз рейтингу «негативний». Кредитний рейтинг збережено в Контрольному списку.

ПрАТ «СТРАХОВА КОМПАНІЯ «САЛАМАНДРА-УКРАЇНА» надає послуги на страховому ринку з березня 1995 року. Свою діяльність страховик здійснює на підставі 22 ліцензій – 9 обов'язкових і 13 добровільних видів страхування. Регіональна мережа представлена Головним офісом в м. Полтава, а також 15 територіальними підрозділами (філії, представництва, точки продажу) в 15 областях України.

За підсумками І кварталу 2017 року ПрАТ «СТРАХОВА КОМПАНІЯ «САЛАМАНДРА-УКРАЇНА» займало такі позиції серед понад 260 учасників ринку страхування (non-life): активи та валові страхові виплати – 33 місце; власний капітал – 28 місце; валові страхові платежі – 35 місце; страхові резерви – 39 місце.

За підсумками І півріччя 2017 року страховиком було залучено страхові премії на загальну суму майже 50 млн грн, що на 15% поступається показнику аналогічного періоду минулого року. В свою чергу, протягом січня-червня поточного року компанія здійснила страхові виплати на загальну суму 22,8 млн грн, що на 14,3% перевищило показник аналогічного періоду минулого року та обумовлено переважно збільшенням збитковості автострахування. За підсумками І півріччя поточного року прибуток від основної діяльності склав 1,3 млн грн. (проти збитку 1,5 млн грн. за аналогічний період минулого року). Чистий прибуток ПрАТ «СТРАХОВА КОМПАНІЯ «САЛАМАНДРА-УКРАЇНА» за вказаний період становив 29,7 тис грн.

Підтвердження кредитного рейтингу обумовлено достатніми показниками капіталізації, прийнятною диверсифікацією активів, якими представлені страхові резерви, а також високими показниками платоспроможності – станом на 01.07.2017 р. фактичний запас платоспроможності перевищував нормативний у понад 8 разів. В свою чергу, Рейтингове агентство зазначає зростання рівня збитковості за основними для компанії видами страхування (автострахування), високе значення комбінованого показника збитковості, а також збереження складної ситуації в економіці, що обмежує фінансові можливості населення і підприємств реального сектору. Збереження рейтингу в Контрольному списку обумовлено зростанням чутливості страхової компанії до пруденційних ризиків з огляду на прийняття розпоряджень Нацкомфінпослуг про анулювання ліцензій на провадження страхової діяльності (наразі оскаржується страховиком у судовому порядку).

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ «СТРАХОВА КОМПАНІЯ «САЛАМАНДРА-УКРАЇНА», в тому числі: фінансова звітність за 2014-2016 рр. та І півріччя 2017 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua