Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПАТ «БТА БАНК» на рівні uaA

27.09.2017
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ «БТА БАНК» на рівні uaA з прогнозом «стабільний». Рейтинг надійності банківських вкладів підтверджено на рівні «5» (відмінна надійність).

ПАТ «БТА БАНК» працює на ринку банківських послуг з 1992 року та відноситься до групи банків іноземних банківських груп відповідно до критеріїв розподілу НБУ на 2017 рік. На початок липня 2017 року серед 88 платоспроможних банків Банк посідав 35 позицію за розміром активів, 70 – за розміром коштів юридичних осіб, 55 – за розміром коштів населення та 17 – за розміром балансового капіталу. Банк обслуговує понад 12 тис. клієнтів, з яких 10,8 тис. фізичних осіб. У липні 2017 року АТ «БТА Банк» (Казахстан) сконцентрував 100% участі в капіталі Банку. Кінцевим бенефіціаром виступає громадянин Республіки Казахстан – Ракішев Кенес, якому належить 93,285% акцій АТ «БТА Банк» (Казахстан).

За даними звітності, станом на 01.07.2017 р. регулятивний капітал Банку склав 1,64 млрд грн (значення нормативу Н2 – 86,18%), балансовий капітал – 1,65 млрд грн. У структурі чистих активів переважають інвестиційна нерухомість (1,22 млрд грн), інвестиції в казначейські цінні папери (173,8 млн грн), а також заборгованість підприємств. Загальні доходи ПАТ «БТА БАНК» за І півріччя 2017 року склали 163,9 млн грн, що відповідає результату аналогічного періоду минулого року. Витрати ПАТ «БТА БАНК» у І півріччі 2017 року становили майже 172 млн грн, що на 30% перевищило витрати установи за аналогічний період минулого року та обумовлено переважно значними витратами від переоцінки інвестиційної нерухомості. Власний капітал установи значно перевищує кредитно-інвестиційний портфель та дозволяє мінімізувати кредитний і валютний ризики. Показники операційної прибутковості залишаються на низькому рівні, що зумовлено обмеженою якістю кредитного портфеля та посиленням ринкових факторів. Фінансовий результат ПАТ «БТА БАНК» у І півріччі поточного року був від’ємним (-8 млн грн).

Рейтинги банку підтримуються високими показниками капіталізації, диверсифікацією джерел доходів, а також диверсифікацією ресурсної бази у розрізі кредиторів, валют та складових. В той же час, значення показників ефективності основної діяльності залишаються низькими, а чутливість фінансового результату до зміни ринкової ситуації – високою. Якість портфеля кредитів та корпоративних цінних паперів є обмеженою, що підвищує чутливість Банку до кредитного ризику. Окрім того, зберігається складна ситуація в економіці, що обмежує фінансові можливості населення і підприємств реального сектору та негативно впливає на рівень довіри до банківських установ.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «БТА БАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2014-2016 рр. та І півріччя 2017 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua