Рейтингова шкала надійності банківських вкладів«6»
Виняткова надійність
Фінансова установа надійна, вчасно розраховується за своїми зобов’язаннями відповідно до чинного законодавства, в тому числі вимог НБУ, має бездоганну репутацію. Імовірність виникнення проблем зі своєчасним поверненням вкладу виключно низька, оскільки фінансова установа практично не залежить від впливу зовнішніх та внутрішніх факторів.
 
«5»
Відмінна надійність
Фінансова установа надійна, вчасно розраховується за своїми зобов’язаннями відповідно до чинного законодавства, в тому числі вимог НБУ, має добру репутацію. Імовірність виникнення проблем зі своєчасним поверненням вкладу низька, оскільки фінансова установа малочутлива до впливу зовнішніх та внутрішніх факторів.
 
«4»
Висока надійність
Фінансова установа надійна, вчасно розраховується за своїми зобов’язаннями відповідно до чинного законодавства, в тому числі вимог НБУ. Імовірність виникнення проблем зі своєчасним поверненням вкладу невисока, хоча і існує певна залежність від впливу зовнішніх та внутрішніх факторів.
 
«3»
Помірна надійність
Фінансова установа характеризується недостатньою надійністю. Імовірність виникнення проблем із своєчасним поверненням вкладів обумовлено її суттєвою чутливістю до впливу зовнішніх та внутрішніх факторів та небездоганною репутацією.
 
«2»
Низька надійність
Надійність фінансової установи перебуває на низькому рівні. Імовірність виникнення проблем із своєчасним поверненням вкладів висока, у зв’язку з підвищеною чутливістю до впливу зовнішніх та внутрішніх факторів. Репутація фінансової установи сумнівна.
 
«1»
Наднизька надійність
Фінансова установа знаходиться на стадії банкрутства. Повернення вкладів можливе за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів.
 

Оцінка впливу зовнішніх факторів не поширюється на ситуації, пов’язані з форс-мажорними обставинами.


Примітки
 
У разі застосування Рейтингової шкали надійності банківських вкладів можуть використовуватися такі додаткові позначення:
 
«+»
Проміжна категорія рейтингу відносно основних категорій. Не використовується з рейтингами 6 та 1.
 
(pi)
Рейтинги, визначені на підставі використання лише публічної інформації.
 
відкликаний
Рейтинг, відкликаний у зв’язку з тим, що банк не надає необхідної інформації для оновлення рейтингу або з інших причин.
 
призупинений
Рейтинг, що може бути відкликаний (як проміжний етап перед його можливим відкликанням) у зв'язку з тим, що банк не надає необхідної інформації для оновлення рейтингу або з інших причин.