Друк

Заборона на дострокове зняття вкладів довгострокове кредитування не відновить

08.02.2011
НБУ ініціює введення заборони на дострокове вилучення термінових банківських вкладів. Свої дії Центробанк аргументує бажанням досягти кількох цілей: знизити ризик ліквідності банків, створити умови для розвитку довгострокового кредитування в країні і підвищити рівень довіру вкладників до банківської системи.

В IBI-Rating вважають, що озвучені регулятором цілі малоймовірно досягти на практиці: заборона на дострокове вилучення вкладів навряд чи підвищить довіру до банків. На сьогоднішній момент населення навіть за відсутності заборони ще не готове довіряти свої кошти на терміни понад рік, після подій 2004 р. і 2008-2009 рр.

Як зазначає директор IBI-Rating Григорій Перерва, існує висока ймовірність того, що в разі реалізації намічених планів НБУ, питома вага короткострокових депозитних портфелів банків зросте. У свою чергу, це, ймовірно, призведе тільки до поглиблення проблеми з довгостроковим кредитуванням економіки.

У той же час, на думку IBI-Rating, заборона дострокового зняття депозитів стимулюватиме населення більш уважно ставитися до оцінки надійності банків при виборі фінансової установи для розміщення коштів. Тому можна розраховувати на сплеск інтересу вкладників до таких продуктів рейтингових агентств, як кредитний рейтинг банку та оцінка надійності банківських вкладів.

Григорій Перерва
Директор IBI-Rating

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua