Друк

Ймовірна фінансова криза як каталізатор перерозподілу сфер впливу на вітчизняному банківському ринку

14.09.2011
Ймовірний дефолт Греції у світлі загальної несприятливої ситуації на світових фінансових ринках негативно вплине на європейську фінансову систему, і, очевидно, відобразиться на Україні. У силу значної присутності іноземного капіталу в українському банківському секторі, останній не залишиться осторонь.

На думку IBI-Rating, вплив другої хвилі банківської кризи на Україну буде не таким значним, як перше. Багато в чому це пов'язано з тими заходами безпеки, які запровадили НБУ, уряд і самі банки. Зокрема: збільшення ліквідності, перегляд стратегій управління ризиками, підвищення вимог до позичальників.

Разом з тим, як вважає директор IBI-Rating Григорій Перерва, криза може виявитися каталізатором змін на банківському ринку. Частина банків, які не встигли наростити ліквідність, реструктуризувати свої кредитні портфелі або є занадто залежними від підтримки власників, змушені будуть поступитися зайнятими раніше позиціями. Досить позитивно слід оцінювати становище банків з іноземним капіталом, які знизили залежність від материнських структур, в т.ч. за рахунок нарощування портфеля депозитів, а також українських банків, що мають підтримку промислових груп, в які вони входять. Те ж стосується і представників російського капіталу, активність яких, втім, може сковуватися неоднозначною ситуацією у російській економіці.

В цілому IBI-Rating припускає, що український банківський ринок виявиться більш стійким до очікуваної хвилі кризи, а за її підсумками не виключає зміцнення позицій ряду банків III-IV груп, які на сьогоднішній день краще капіталізовані і не мають значних проблемних портфелів.

Григорій Перерва
Директор IBI-Rating

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua