Друк

У 2011 р. можна очікувати незначну активізацію житлового будівництва в крупних обласних центрах України і в Криму

28.01.2011
В IBI-Rating очікують, що в 2011 р. у ряді обласних центрів України і на Південному березі Криму спостерігатиметься активізація житлового будівництва. В першу чергу, йдеться про поновлення робіт за інвестиційними проектами, які були припинені в 2009-2010 рр., а також початок робіт над новими об'єктами.

Минулий рік був складним для будівельної галузі. За оцінками експертів, в кінці 2010 р. на ринку залишилося трохи більше чверті компаній від числа тих, хто спеціалізувався на житловому будівництві в 2008 р. Відтік з ринку спекулятивного капіталу істотно обмежив фінансові можливості забудовників і призвів до подальшого зниження попиту на нерухомість. Ряд позитивних змін, які намітилися в галузі, – збільшення кількості введених в експлуатацію об'єктів і деяка стабілізація цін на житло на первинному ринку - ще не привід говорити про відновлення ринку, хоча і може свідчити про його певну стабілізацію.

Як відзначає директор IBI-Rating Григорій Перерва, в 2011 р. позитивні тенденції на ринку нерухомості можуть зберегтися. Слід чекати, що найбільші продажі житла і надалі відбуватимуться в класі «еліт», що пов'язано зі збереженням фінансових можливостей в певної категорії громадян, а також з деяким зростанням інтересу нерезидентів до нерухомості в Криму, Києві, Одесі, до ряду інших крупних міст після зниження цін. Проте відсутність кредитних програм і падіння доходів населення, істотно обмежує попит на інші типи житлової нерухомості.

В IBI-Rating не бачать підстав для зростання цін на житлову нерухомість в 2011 р. в цілому по країні, хоча і не виключає, що в крупних обласних центрах України і в Криму, ціни на первинному ринку можуть підвищуватися. Подальший розвиток ринку житлової нерухомості в значній мірі залежатиме від економічної ситуації в державі, зростанні доходів населення, відновлення іпотеки і успішності реалізації урядових програм в даній галузі.

Григорій Перерва
Директор IBI-Rating

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua