Друк

Стан переоцінки - чи надовго? Аналіз ринку нерухомості Європи

01.10.2012
Європейський ринок нерухомості після підйому на початку XXI століття, як і раніше знаходиться в стані переоцінки. Зниження цін на житло після 2007 р. в багатьох країнах єврозони все ще не закінчилося. Потенційним інвесторам необхідно оцінювати свої ризики перед тим, як вкладати гроші у квадратні метри європейських країн. Про проблеми і майбутнє європейського ринку нерухомості розмірковують аналітики IBI-Rating на сторінках жовтневого номера журналу FxFactor.

Європейська нерухомість практично завжди представляла інтерес з точки зору інвестицій. Підвищення цін на житлову нерухомість Європи розпочався у другій половині 90-х років і різко прискорився після 2000 року. За європейськими мірками це було небувале прискорення. В Ірландії з 1996-го по 2006 рік вартість житла збільшилася на 300%. За той же період в Голландії, Швеції, Великобританії, Франції та ряді інших країн ціни в середньому подвоїлися. Подвоєння, але вже за п'ятирічку, з 2000 по 2005 рр., відбулося в Іспанії.

Аналіз сьогоднішньої ситуації показує: незважаючи на те, що ще п'ять років тому очікування інвесторів виглядали цілком обґрунтованими, вони виявилися завищеними. Криза, яка підірвала основи економіки Європейського Союзу, як і інших держав світу, не могла не позначитися на попиті і ціні нерухомості. Зараз, після ряду років, можна спробувати більш об'єктивно оцінити ситуацію, яка склалася на ринку з 2008 року, і скласти прогнози на майбутнє.

Поліпшення показників економіки в даний час недостатньо для остаточного відновлення масових ринків європейського житла. Позначаються недолік доступного фінансування, складності на ринку праці та низька купівельна активність, що негативно впливає на продажі. Результати II кварталу 2012 року показують, що тільки 13 з 30 європейських країн демонструють приріст цін. До кінця року поліпшення ситуації чекати не варто. Тренд на зниження цін на житлову нерухомість буде спостерігатись в Іспанії, Італії, Греції, ряді інших держав, розташованих на півдні Європи.

Докладніше про майбутнє європейського ринку нерухомості читайте в жовтневому номері журналу FxFactor.

Стан переоцінки - чи надовго? Аналіз ринку нерухомості Європи


За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua