Друк

Скільки коштує асоціація з ЄС

16.12.2013
Уряд Азарова, намагаючись конвертувати підписання угоди з ЄС у валютні вливання з Заходу, щоразу озвучує різні суми нібито необхідної для України компенсації втрат від євроінтеграції. Спочатку, з посиланням на розрахунки Інституту економіки та прогнозування НАН України, влада заявляла про євроінтеграційні витратах в 160 млрд. євро. Потім цифри зменшилися на порядок: на засіданні Кабміну 11 грудня прем'єр-міністр оцінив обсяг компенсації в 20 млрд. євро. Цікаво, що перший віце-прем'єр Сергій Арбузов 2 грудня заявляв про необхідну суму в 10 млрд. євро, а у вересні стверджував, що для запуску процесів модернізації економіки України достатньо 3-5 млрд. євро.

Поки українська влада плутається в цифрах, в ЄС не бажають перетворювати підписання угоди з Україною в предмет торгів. Вимогу Кабміну про надання 20 млрд. євро відхилив уряд Німеччини, посилаючись на те, що подібними ініціативами уряд Азарова попросту намагається відвернути увагу від політичної ситуації. Зараз взагалі виникає питання про те, чи готовий Брюссель обговорювати що-небудь з нинішнім Кабміном.

Щоб уточнити обсяг компенсації, дійсно необхідної Україні для адаптації до стандартів і регламентів ЄС, ЛІГАБізнесІнформ звернулася в Мінфін і Мінекономіки. Однак у прес-службах обох відомств так і не змогли відповісти на запит редакції. Тому пояснення та цифри довелося шукати в експертному середовищі.

Читайте коментар директора IBI-Rating Григорія Перерви на порталі ЛІГАБізнесІнформ.

За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua